ТЕЛЕКРИТИКА

НМПУ стане повноцінним членом Міжнародної федерації журналістів

12-13 листопада у Ворохті Івано-Франківської області пройшов другий позачерговий з’їзд Незалежної медіа-профспілки України, на якому делегати одноголосно прийняли рішення про вступ до Міжнародної федерації журналістів.

За словами голови НМПУ Сергія Гузя, сьогодні журналістська організація має стовідсоткову можливість вступу до МФЖ на правах повноцінного членства. По-перше, НМПУ вже отримала відповідне запрошення від МФЖ. По-друге, медіа-профспілка прямувала до цього протягом останніх двох років. Так, за цей час представники медіа-профспілки взяли участь у трьох міжнародних конференціях щодо безпеки журналістів, захисту прав фрілансерів та роботи профспілки у виданнях з іноземними інвесторами. Також було підписано дворічний проект по співпраці з Шведською спілкою журналістів, у рамках якого профспілкові активісти нещодавно відвідали Стокгольм, укладено нову угоду про спільну діяльність з Національною профспілкою журналістів Великобританії та Ірландії, домовлено про тісну співпрацю з Хорватською та Норвезькою профспілками. Крім того, керівництво НМПУ провело переговори з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів про створення робочої групи країн Східної Європи, куди має увійти й українська профспілка.

На сьогоднішній день до складу МФЖ вже входить Національна спілка журналістів України, але ця організація є тільки асоційованим членом. НМПУ ж стане повноцінним членом, тому буде мати право голосу в міжнародній федерації.

Основними перевагами інтеграції в МФЖ Сергій Гузь називає фінансову незалежність медіа-профспілки, можливість розбудувати регіональну мережу організацій, брати участь в міжнародних програмах, отримати міжнародну прес-карту, надалі видавати профспілковий журнал та посібники, обмінюватися досвідом та помилками, а також отримати підтримку у випадку акцій чи страйків.

За членство в МФЖ кожному українському журналісту необхідно буде додатково сплачувати внесок у розмірі 1 євро 10 центів на рік.

Галина Ширшик, «Телекритика»

Читайте також:

Головою НМПУ знов обрали Сергія Гузя

Медіа-профспілка проведе 17 листопада всеукраїнську акцію „НЕ ДУШІТЬ”

Міжнародна федерація журналістів дає рекомендації

НМПУ голосуватиме за проведення всеукраїнського страйку

Главное в разделе

Дуся

Юрий Горбунов засмотрелся на обнаженную грудь Насти Каменских

Культура

5 причин посмотреть первый документальный фильм о Кузьме Скрябине

Популярное на ТелекритикеКультура

«Горная женщина: на войне»: под булыжниками мостовой пусто

Дуся

Танька и Володька из одноименного шоу снялись в музыкальном клипе

Дуся

Юрий Горбунов засмотрелся на обнаженную грудь Насти Каменских

Культура

5 причин посмотреть первый документальный фильм о Кузьме Скрябине