ТЕЛЕКРИТИКА

Журналісти „Президентського вісника” отримали піврічну заборгованість із зарплати

15 вересня колективу ліквідовуваної газети „Президентський вісник” виплатили заборгованість із заробітної плати за півроку, що в сумі складає 332 тис. гривень. Сплачені відрахування до соціальних фондів дозволять працівникам видання отримувати пенсію та матеріальну допомогу в центрах зайнятості.

Це стало результатом переговорів Київської незалежної медіа-профспілки з керівництвом Державного управління справами Президента України. Переговорам передувало пікетування ДУСу 30 серпня представниками трудового колективу газети та профспілки і чимала кількість вимог і звернень.

„Колектив „Вісника” вважає це перемогою профспілки. Саме вона змусила ДУС серйозно сприймати наші вимоги”, - говорить голова осередку КНМП у „Президентському віснику” Ольга Коростельова.

З кінця грудня 2004 року працівникам редакції стали виплачувати лише частину зарплати. Останній номер газети вийшов у квітні. Працівники видання були звільнені 8 серпня цього року. Тоді з ними не розрахувалися, як того вимагає законодавство, а видали тільки трудові книжки.

У відповідь на неодноразові вимоги профспілки розрахуватися з журналістами керівництво ДУСу посилалося на відсутність коштів у держбюджеті. Коли в липні необхідна сума з’явилася, замість того, щоб дати вказівку про переведення коштів на рахунок редакції, ДУС зобов’язав голову ліквідаційної комісії та головного редактора «ПВ» Володимира Шарова «заднім числом» зробити перерахунок зарплат працівникам газети за лютий-серпень 2005 р.

Через відмову п. Шарова виконувати вказівку, ДУС змістив його з посади і призначив іншого голову ліквідаційної комісії – заступника начальника фінансово-економічного управління ДУСу Володимира Онопрієнка, на якого поклали обов’язок зробити перерахунок. Таким чином журналістам зменшили суму заборгованості за півроку - до двох третин від середньої зарплати.

За словами Ольги Коростельової, після перерахунку коштів не вистачило на зарплати членам ліквідаційної комісії, не була проведена індексація за затримку виплати заробітної плати та не нарахована компенсація у розмірі середньомісячного заробітку до моменту погашення заборгованості.

Процес ліквідації видання ще не завершився. Декілька журналістів газети уже подали до суду, щоб домогтися компенсацій та відшкодування моральної шкоди. Крім того, Прокуратура Голосіївського району Києва зараз розглядає звернення медіа-профспілки щодо порушення кримінальної справу за фактом порушення термінів виплати заборгованості із заробітної плати та недотримання конституційних прав журналістів „Президентського вісника”.

За інформацією прес-служби КНМП

Читайте також:

Пікетувальники з „Президентського вісника” домоглися переговорів з керівником ДУСу Тарасюком

Працівники "Президентського вісника" вимагають виплати заборгованості

КНМП вимагає порушити кримінальну справу щодо невиплати заборгованості по зарплаті журналістам „Президентського вісника”

Медіа-профспілка вимагає переговорів з керівником ДУСу Тарасюком з приводу виплати заборгованостей журналістам „Президентського вісника”

Тарасюк: конфлікту інтересів навколо "Президентського вісника" немає

Ющенко официально ликвидировал издания "Президентский вестник" и "Президентский контроль"

Медіа-профспілка прийме участь у ліквідації "Президентського вісника"

Главное в разделе

Дуся

Юрий Горбунов засмотрелся на обнаженную грудь Насти Каменских

Культура

5 причин посмотреть первый документальный фильм о Кузьме Скрябине

Популярное на ТелекритикеКультура

«Горная женщина: на войне»: под булыжниками мостовой пусто

Дуся

Танька и Володька из одноименного шоу снялись в музыкальном клипе

Дуся

Юрий Горбунов засмотрелся на обнаженную грудь Насти Каменских

Культура

5 причин посмотреть первый документальный фильм о Кузьме Скрябине