ТЕЛЕКРИТИКА

Наталя Сумська: “Інтер”, розлучившись із “Ключовим моментом”, як типовий батько, забув про дитя

Програма і команда шукають можливості продовжити роботу – хоч на радіо, хоч в пресі, в агенції з пошуку людей


Як писала ТК, телеканал «Інтер» зупинив виробництво проекту «Ключовий момент». Нині редакція програми веде переговори з різними каналами, думає про переведення програми в радіоформат, робить пілотний випуск журналу «Ключовий момент». Навіть виношує плани відкрити соціальну телефонну лінію з пошуку людей.

 

Між іншим, причини закриття «Ключового моменту» «Телекритиці» на «Інтері» не пояснили. Ми зверталися до Єгора Бенкендорфа, на момент закриття програми - директора «Пірат продакшна», на якому вироблялася програма, проте він підтвердив сам факт припинення стосунків із проектом, але причин не назвав.

 

За неофіційною інформацією, причиною того, що проект свого часу пересунули із прайму в денний ефір було зниження рейтингових показників. О 18 годині «Ключовий момент» востаннє виходив у 2009 році до червня і в середньому  у цьому слоті мав рейтинг 6,84%, частку 23,59% за загальнонаціональною панеллю, та рейтинг 5,14%, частку  18,53% за «50 тис.+». З середини червня у цьому слоті вийшли «Судові справи», які підвищили показники слоту і в середньому за 2009-2010 рік мали рейтинг 8,03%, частку 27,48% за загальнонаціональною панеллю, та рейтинг 5,7%, частку 20,73%. За аудиторією 14-49, «Судові справи» о 18 годині  також мають вищі показники за останні випуски  «Ключового моменту» у цьому слоті: частка 15,55% проти 12,1% ( за «50 тис.+» 10,24% проти 8,34%).

 

Проте і о 16.00 показники проекту лишалися хоч і не чемпіонськими, але достатньо високими і середня частка за листопад 2009 року (приблизно тоді, коли, очевидно, і вирішувалося питання про закриття програми) була понад 14% (за 18+, 50+). Щоправда, за молодіжною панеллю 14 - 49 частка була чи не вдвічі нижчою (6,2%), що, у цілому, характерно для багатьох проектів літньої аудиторії «Інтера».

 

Але, як переконана ведуча програми Наталя Сумська, справа не тільки в показниках. Особисто для неї важливим були місійність проекту, його герої та реальна можливість телебачення допомагати глядачам, а не лише заробляти на рекламі.

 

- Пані Наталю, чому «Інтер» перестав замовляти програму? Як ви ставитеся до закидів, що програма мала низькі показники?   

- Телеканал асоціюється з назвою чи цифрою: 1, К1, К2, «Інтер» - хоч це, насамперед, живі люди і лише вони визначають долю тієї чи іншої телепрограми. Оскільки, по-перше, це приватний канал, по-друге, у більшості виконавчих продюсерів є ще свій особистий продакшн, який вони, природно, реалізовують на каналі, де обіймають керівні посади («Судові справи» виробляє продакшн Film.ua, який належить голові правління «Інтера» Сергієві Созановському - ред.). І зрозуміло, що просування власної продукції проводиться через усування якихось інших програм. Зокрема, нашої. А «рейтинги» - це всього лише так званий привід для нібито обґрунтування своїх дій. Щоб упевнитися в правдивості моїх слів, від'їдьте від мегаполіса на десяток кілометрів, і ви почуєте думку найсправжнісінької народної фокус-групи. А коли б ви знали, що каже вся Україна, наші дорогоцінні мільйони, про «Ключовий момент», то ви, може б, змінили назву свого видання з «Телекритики» на «Телезахист». Але з бажанням народу рахуються лише один раз - на виборах, та й то...

 

 

 

- Як складалися стосунки з каналом до останнього часу?

- Візьмемо за досвід хоча б наші стосунки з п'ятьма директорами за шість із половиною років. Під час керування каналом Ряшина, якого ми вважаємо батьком проекту, програма за три роки здобула низку винагород, мала належне анонсування, промопідтримку. Далі - Старицький, Мазур - вітчими, які чотири рази змінювали нам час виходу, прибираючи з прайму. Прийшла Безлюдна, оновила проект - нові декорації, графіка, музика, а головне - повернула програмі чесно зароблений прайм. Созановський з осені 2009 переніс проект із прайму на 16-ту годину. А коли в листопаді рейтинг програми став рости у цьому слоті, її, без попередження телеглядача, почали зміщувати то на 20, то на 40 хвилин раніше, пояснюючи тим, що це пов'язано з політичною рекламою. Наприкінці року, під приводом переформатування програми, керівництво змістило ефір на лютий, виселивши з програмної сітки. А коли настав час повернути, то місця не знайшлося, бо весь час заполонив продукт стороннього виробника, на закупівлю якого є кошти, а на власне виробництво, як бачте, немає.

 

- Яка на сьогодні ситуація в колективі?

- Кажуть, добрий господар собаку в дощ не вижене, а тут розпустили в нікуди когорту прекрасних спеціалістів, яких програма виховала за стільки років. Це і є справжня школа «Інтера», виплекана в рідних стінах каналу, вихована на власному виробництві. Основна фахова команда дуже витривала, терпляча, бо ми всі не розбалувані начальницькою увагою і ласкою.

 

- Чи були до вас претензії як до ведучої? Як ви попрощалися з теолеканалом і які плани на майбутнє?

- До мене ставились, як до всіх. А щодо прощання, то ми мужньо сприйняли звістку про припинення виробництва і гучно не прощалися, бо, що головне, ми не можемо кинути напризволяще сотні дітей, тисячі бажаючих здобути, повернути родину, порозуміння. Це не лише сотні людських історій, а й вимоги і відгуки багатотисячних громад, колективів, спілок, асоціацій зі всіх областей України з єдиним проханням: «Повернути потрібну програму людям». І оскільки «Інтер», розлучившись з «Ключовим моментом», як типовий батько, забув про дитя, ми, творці програми, надалі дбатимемо про свою дитину.

 

В усякому разі, все що було - це хороший досвід роботи, за який ми вдячні всім нашим партнерам. У скорому майбутньому ви дізнаєтеся  про «новий день» проекту «Ключовий момент». А поки що тривають перемовини.

Главное в разделе

Бизнес

Валерий Вареница рассказал как на Плюсах изменятся цены на телерекламу в следующем году

Общество

Канал «Украина» объявил кастинг на шоу по формату The Brain

Популярное на ТелекритикеБизнес

Валерий Вареница рассказал как на Плюсах изменятся цены на телерекламу в следующем году

Бизнес

Конференция «Медиаправо 2018»: практика применения языковых квот на телевидении и предвыборные законодательные медиаинициативы

Бизнес

Нацсовет проверит новый телеканал Мураева из-за самовольного изменения логотипа, формата и программной концепции

Общество

Канал «Украина» объявил кастинг на шоу по формату The Brain