ТЕЛЕКРИТИКА

Вперше в Україні створено профспілку творчих працівників ЗМІ

...щойно створена організація налічує 47 членів-засновників, серед яких відомі журналісти з провідних ЗМІ Києва. Як вже повідомлялося, 30 листопада відбулася Установча конференція, на якій творчі працівники ЗМІ створили Київську незалежну медіа-профспілку. Передбачається, що новостворена профспілка якнайскоріше має об’єднати більшість громадсько активних київських журналістів.


Поки що щойно створена організація налічує 47 членів-засновників, серед яких відомі журналісти з провідних ЗМІ Києва. Головна мета НМП - захистити права не лише журналістів, а й усіх творчих працівників ЗМІ на роботу, безпеку та свободу слова. Головними засадами діяльності профспілки буде створення юридичної служби, яка відстоюватиме інтереси її членів під час судових позовів, лобіювання контрактної системи у відносинах власник - найманий працівник ЗМІ, захист прав журналістів на професію, включаючи жорсткі дії – аж до страйку – в боротьбі проти політичної цензури. На Установчій конференції учасники обговорили можливі варіанти назви профспілки, прийняли Статут, відбулася широка дискусія з приводу обрання голови та членів Комітету профспілки. Головою профспілки більшістю голосів за рейтинговим голосуванням було обрано Андрія Шевченка.

До Комітету профспілки увійшли журналісти: Сергій Гузь, Наталя Лігачова („Телекритика”), Андрій Тичина („1+1”), Альбіна Трубенкова (УНІАН), Віктор Уколов (“Громадське радіо”), Андрій Шевченко, Данило Яневський. Голова і члени Комітету переобиратимуться раз на рік. Комітет скликатиметься не менше, ніж раз на місяць. для вирішення поточних справ та скерування подальших дій профспілки.

Була створена також Ревізійна комісія, що стежитиме за правильністю призначення та розподілом профсоюзних коштів. У її складі Вахтанг Кіпіані („1+1”), Борис Гривачевський (УТ-1) та Олександр Харченко (УНІАН). Головою комісії став Вахтанг Кіпіані. На конференції учасниками визначений розмір вступних внесків (20 грн.) та щомісячних членських внесків (10 грн.). Рішенням Установчої конференції список всіх засновників Київської незалежної медіа-профспілки – після остаточного юридичного оформлення - буде опублікований на сайті www.profspilka.org.ua.

Київська незалежна медіа-профспілка має стати одним з осередків всеукраїнської спілки. На сьогодні первинні організації створені у Дніпродзержинську та Криму. Йде робота зі створення регіональних незалежних профспілок працівників ЗМІ в Одесі, Луцьку, Луганську та Донецьку.

Передбачається, що установчі збори всеукраїнської незалежної профспілки працівників ЗМІ відбудуться у січні-лютому 2003 року.

З приводу вступу до Київської незалежної медіа-профспілки телефонуйте 230-69-81, Сергій Гузь, Людмила Савченко.

Главное в разделе

Дуся

Режиссер Евровидения-2017 Сергей Проскурня и продюсер Джамалы Игорь Тарнопольский — о причинах ссоры

Бизнес

Рада ввела языковые квоты на ТВ

Популярное на ТелекритикеДуся

Режиссер Евровидения-2017 Сергей Проскурня и продюсер Джамалы Игорь Тарнопольский — о причинах ссоры

Дуся

Верка Сердючка пойдет под суд из-за видео на Евровидении-2017

Дуся

Руслана в ударе, Вакарчук в вышиванке, Катя Chilly в трансе: как презентовали книгу ТСН

Дуся

Евровидение-2018: Португалия определилась с местом проведения конкурса