ТЕЛЕКРИТИКА

ЗМІ і МВС: точно не друзі

Міністр Луценко, народні депутати Стець і Бондаренко, журналісти Лауер, Єльцов, Бойко, співробітники правоохоронних органів та громадських організацій за круглим столом з’ясовували стосунки між журналістами та міліцією. Повний текст.


4 грудня в «Українському домі» відбувся круглий стіл на тему «Свобода слова та професійна етика журналіста: правоохоронний аспект», організований «Телекритикою». Непрості, а останнім часом дедалі частіше – драматичні стосунки між журналістами та правоохоронцями прийшли обговорити близько 25 осіб, серед яких – Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, народні депутати України Юрій Стець і Олена Бондаренко, голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко та інші. Безпосереднім приводом для проведення цього заходу став публічний конфлікт між паном Луценком та телеканалом «1+1». Проте, на жаль, канал відмовився від участі у заході, зажадавши від МВС надати документи, що підтверджують обґрунтованість звинувачень пана Луценка у махінаціях із конвертуванням грошей. Проте й без представників «1+1» на круглому столі лунало чимало критики на адресу МВС та пана Луценка. «Телекритика» публікує повний текст круглого столу.
 
Костянтин Дорошенко, директор з розвитку проекту «Телекритика», модератор круглого столу:
– Цей рік можна назвати роком буму журналістських розслідувань в українській пресі. Це, з одного боку, дуже хороше явище, яке свідчить, що суспільство розвивається у бік прозорості та відкритості. Але протягом цього року ми побачили цілу низку несподіваних протиріч у тому, чим займаються журналісти, як реагують силові структури і що з цього в результаті виходить. Чи дійсно продукт журналістських розслідувань відповідає своїй головній меті – робити українське суспільство більш демократичним, відритим і прозорим?
 
Не буду приховувати, що приводом до сьогоднішнього зібрання є гучний конфлікт між Міністерством внутрішніх справ і каналом «1+1». Його можна назвати кульмінацією непорозуміння між медіа і різними силовими відомствами, якогось глобального професійного збою в тому, чим мали би бути і чим в результаті стають журналістські розслідування в нашій країні.
 
Ми запросили обидві сторони для цієї розмови. Маємо представників Міністерства внутрішніх справ, ще підійдуть представники інших силових і державних структур. Маємо широке коло представників медіа, які в той чи інший спосіб дотичні до теми журналістських розслідувань. Представників каналу «1+1» ми не маємо, але нам принесуть їх офіційну відповідь, чому вони не хочуть брати участь у нашому обговоренні. Можу сказати – дуже шкода, бо такі заходи дозволяють прозоро, у відкритій формі, в очі один одому розповісти, хто в чому бачить причини протистояння і як із нього виходити.
 
Ця тема дражлива для української спільноти і тому, що дуже часто журналісти, які займаються розслідуваннями (і взагалі журналісти в Україні) досі отримують погрози. І цю проблему, якій у нашій країні наразі не знайшли нормального вирішення, ми також мусимо обговорити. Я маю надію, що присутні представники силовиків так само розкажуть, як вони захищають права журналістів, аби ті могли просто робити свою роботу.
 

Я просив би присутніх говорити по суті і стисло, пам’ятати, що ми маємо робочий круглий стіл, а не телевізійне шоу. Отже, давайте утримаємося від заяв на кшталт «ви брешете» тощо, а більше оперуватимемо фактами, а не оцінками.
 
Юрій Мартиненко, заступник начальника служби внутрішньої безпеки МВС України:
– Тема, яку ми сьогодні підняли, безперечно, є актуальною. Міністерство внутрішніх справ із великим задоволенням сприйняло проведення цього круглого столу. Безпосередньо наша служба внутрішньої безпеки, яку я представляю, з першого дня, коли очолив її Василь Дмитрович Слободян, почала працювати відкрито, прозоро, ми завжди йшли на всі діалоги із журналістами. Ми проводили круглі столі в газеті «Вечірні вісті», де ведеться постійна рубрика «Корупція по-українськи». Ми завжди відгукувалися на всі запрошення, які отримували. І сьогодні ми сюди прийшли також із задоволенням, щоби говорити про ті наболілі теми, які дійсно є в міліції і з якими потрібно боротися, зокрема і за допомогою засобів масової інформації. Ми дуже вдячні, що журналісти не залишаються осторонь ттх проблем, які дійсно виникають під час правоохоронної діяльності. Я з великим задоволенням надам відповіді на ті запита

Главное в разделе

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Девушкой месяца в Playboy впервые стала модель-трансгендер