ТЕЛЕКРИТИКА

Учасники телеіндустрії про те, як захистити український ефір від російського контенту

Сьогодні в агенції УНІАН керівники телекомпаній, продакшн-студій, депутати та представники держорганів дискутували про майбутне російського контенту на українських телеканалах.

 

На круглому столі обговорювались дві головні теми — чому в Україні так і не запрацював у повній мірі закон №1317, прийнятий рік тому, і який забороняє трансляцію російські фільми й серіали, вироблені після 1 січня 2014 року. 

 

Учасники також висловились “за” і “проти” щодо законопроекту № 2766 (прийнятий в першому читанні), який передбачає введення квот на українську, європейську та спільну телепродукцію. А також наголосили на необхідності затвердження у другому читанні законопроекту 3081-Д, який передбачає підтримку українського кіно- та телевиробництва.

 

Нужны ли квоты на российский и европейский телепродукт: что думают на крупнейших каналах

 

Автор законопроекту №1317, народний депутат Вікторія Сюмар підкреслила, що її ініціатива унеможливлює трансляцію в Україні російського продукту під виглядом європейського:

 

- Сьогодні ми не маємо права допускати присутності, а тим більше тотального домінування, російського інформаційного продукту у власному інформаційному просторі. Україна будує свій культурний та інформаційний простір у відповідності з європейським. Але російські цінності та інформаційний продукт не відповідають європейським цінностям.

 

Авторку закону підтримав генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко: 

 

- Російські виробники кіно та серіалів, створюють їх з використанням архетипів та образів нових героїв нової Росії, які направлені на те, щоб повернути велич Росії. Перед нами стоїть вибір – чи можемо ми створити новий архетип, нові образи для України?.

 

Але частина телеканалів не підтримує ідею квотування - це буде обмежувати телеканали, вважає гендиректор телеканалу “Україна” Євген Лященко:

 

- Квотування — це цензура. Адже закон розділяє телепродукт на європейський та неєвропейський. Візьмемо, наприклад, серіал “Держсекретар”, де президента України показано, м'яко кажучи, у непривабливому світлі. Чи правильно буде показувати такий серіал? До того ж, варто зауважити, що в Україні працює 5 мільйонів нелегальних супутникових тарілок, і більше їх стало саме завдяки забороні на російську продукцію.

 

Проти обмеження російського контенту і засновник групи компаній Star Media Владислав Ряшин:

 

- Я категорично проти узагальнення, не вважаю весь російський продукт милом. Якщо якісне кіно несе правильні ідеологічні цінності, то я за те, щоб таких заборон не було. 

 

В свою чергу співзасновник компанії FILM.UA Group Сергій Созановський звернувся з пропозицією чітко визначити квоти, перелік серіалів, які потрібно заборонити, а також об`єднати зусилля для підтримки вітчизняного кіновиробництва та визначення більш чітких правил ринку.

 

 

 

Повну версію дискусії з круглого столу на тему «Майбутнє російського продукту на українському телеринку» вже скоро читайте на “Телекритиці”.

 

 

Главное в разделе

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Популярное на ТелекритикеДуся

«Народ против»: трагикомедия в трех действиях

Дуся

Журналистка, расследовавшая коррупционные схемы, зарабатывает на платьица в Facebook

Бизнес

Новой ведущей «Сніданку з 1+1» стала экономист-маркетолог

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц