ТЕЛЕКРИТИКА

Іван Кравчишин: найпершими «Політ золотої мушки» подивляться ті, про кого ми знімали фільм – мешканці Західної України

Покази стрічки «Політ золотої мушки» на початку квітня стартували у Західній Україні. Про це в коментарі «Телекритиці» розповів режисер фільму Іван Кравчишин.

 

Вперше з проектом цієї кінокартини із робочою назвою «Хроніки» автори «Телекритики» познайомилися на «Зимовому кіноринку» у 2013 році. Тоді режисер фільмував історію про Західну Україну. Її героїнею мала виступити дівчинка, яка розказує про те, «як у їхньому селі через бика ледве не почалася Третя світова війна». В основі сценарію - колоритні сюжети з недитячої книжки Богдана Волошина «Бурачковицькі хроніки».

 

Цей задум, за словами Богдана Кравчишина, йому вдалося втілити. «Є два варіанти стрічки - 140 хвилин і 99 хв. (прокатна версія). Сценарій написав я на основі оповідань Богдана Волошина зі збірки "Бурачковицькі хроніки". В основу стрічки длягли новели "Гранда" і "Полонез Швідерського"», - розповів кінорежисер.

 

За його словами, виробником стрічки виступила студія «Трембіта-кіно». Кольорокорекцію було зроблено в Польщі на судії Orka. Частину комп'ютерної графіки зробила студія Synhro з Австрії. Иакож до виробництва стрычки було залучено  Otwarte Оkenko з Польщі.

 

Orka та Synhro виступили інвесторами фільму.

 

Бюджет картини склав 16 мільйонів гривень. Половину цієї суми було надано Державним агентством України з питань кіно, решту «ціла низка інвесторів - хто послугами, хто грошима».

 

Перші покази картини проходять на Західній Україні. «Рішення почати прокат з регіонів не було спонтанним. Ми до нього довго готувалися, - розповів Іван Кравчишин. -  По-перше фільм знято на Західній Україні і право першої ночі ми вирішили надати не столичним глядачам і критикам, а тим про кого ми знімали. 

 

І по-друге, я показував дуже багатьом нашим чільникам телеканалів і дистрибуторам кіно - і всі в один голос гудять як мантру: "Наши бабушкі єтого нє пойтмут!". Нє поймут так нє поймут. Я поїхав на захід, а тут, слава Богу, глядач голодний на український продукт - всім все зрозуміло: регочуть, плачуть, все як по книжці!».

 

Тим часом кінорежисер завершує домовленість по всеукраїнський прокат із дистрибуторською компанією, назву якої поки не розголошує.

 

До перегляду фільму на Західній Україні команді стрічки вдалося залучити широку аудиторію -  «це і двадцятилітні юнаки та юнки і сивочолі дідусі з бабусями».

 

Героїня комедії - дівчинка-поетка на ім'я Микола. Вона  тричі розповідає історію бика.

 

 

Самі автори картини про свою стрічку кажуть так: «Наша комедія - це як живопис Марії Приймаченко- наївний, щирий, і без зла! Ми хочемо розказати глядачеві історію про

«маленьку цивілізацію», що живе в центрі Європи, не через призму чергових катаклізмів, а через феєрверк яскравої емоції, насичених фарб та свіжих взаємостосунків. Три новели - це як три головні вчинки, які людина робить у своєму житті».

 

 

 

 

Сама ж Галичина у фільмі постає як край,  де «сучасна цивілізація не до кінця зробила свої "євроремонти"».

 

 

 

 

Порівняти стрічку «Політ золотої мушки» автори пропонують зі стрчками «Чорна кішка, білий кіт»,  «Мільйонер із нетрів», «Амелі», «Париже, я люблю тебе» та «Місто бога».

 

До зйомок фільму було залучено непрофесійних  акторів.

 

 


 

 

Іван Кравчишин -  режисер, сценарист та продюсер. У його творчому доробку три повнометражних художніх фільми.

 

Стрічка Stop Rvolution (2007) брала участь у конкурсних програмах міжнародних кінофестивалів у Карлових Варах, Котбусі,Бергені та інших.

 

Документальний фільм «В пошуках ковчега» (2010) здобув головний приз «Золотий кедр» на Міжнародному кінофестивалі в Бейруті.

 

До цього Іван Кравчишин зняв близько 70 документальних телевізійних фільмів на соціальну тематику в рамках програми «Закрита зона», один з яких під назвою «Дуся» брав участь у конкурсній програмі Prix Europa (Берлін, 2004).

 

Іван Кравчишин  - лауреат премії «Телетріумф» 2004 року як найкращий режисер.

 

«Телекритика»

Фото з фейсбук-сторінки Івана Кравчишина

 

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Бизнес

Экс-шеф-редактор «Еспресо» стал советником Гройсмана