ТЕЛЕКРИТИКА

Мінінформполітики закликає європейські ЗМІ відкривати корпункти в Криму

Інформаційній блокаді окупованого Росією Криму може запобігти відкриття корпунктів західних ЗМІ на півострові. Про це на брифінгу 21 липня сказав радник міністра інформаційної політики України Сергій Костинський, повідомляє видання «Крим.Реалії».

 

«У Криму повинні відкриватися корпункти європейських ЗМІ. Процедура досить складна і вона потребує уточнення, але це стратегічна річ», - зазначив пан Костинський.

 

Він додав, що Російська Федерація намагається відрізати Крим від інформаційного простору України і таким чином позбавити українських правозахисників можливості стежити за ситуацією з дотриманням прав людини в Криму.

 

«Раніше російська влада внесла Кримську польову місію в список «небажаних організацій». Це означає, що Генеральна прокуратура Росії може заборонити діяльність Кримської польової місії в Криму. Нікому буде моніторити ситуацію, і висвітлювати ситуацію свободи слова в Криму, з порушенням прав людини», - вважає радник міністра.

 

Пан Костинський додав, що ідею відкриття корпунктів європейських ЗМІ він висловив під час візиту в Брюссель (Бельгія) у рамках програми «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».

 

Нагадаємо,  Комітет захисту журналістів (КЗЖ)  14 липня опублікував доповідь про стан свободи преси в Криму, підготовлену Музаффаром Сулеймановим. Доповідь «Вибір журналістів Криму: еміграція чи російська цензура» базується на інформації, отриманій під час нещодавньої поїздки співробітника КЗЖ до Києва, де дослідник Програми Європи та Центральної Азії провів ряд зустрічей з українськими журналістами та правозахисниками, а також на аналізі обстановки в регіоні з моменту його анексії Росією у березні 2014 року. Також Комітет підготував інтерактивну «Карту порушень», що містить коротку інформацію про репресії, рейди та закриття редакцій ЗМІ, задокументованих КЗЖ за останній рік. 

 

У квітні окупований Росією український півострів Крим увійшов до десятки найгірших за рівнем свободи преси за даними міжнародної правозахисної організації Freedom House.

 

У доповіді Amnesty International, опублікованій з нагоди річниці анексії півострова, йшлося про те, що влада Криму використовує широкий спектр тактик залякування у боротьбі з інакомисленням. 20 березня Комітет захисту журналістів повідомив, що стривожений погіршенням медійного клімату в анексованому Росією Криму, зокрема відмовою Роскомнагляду реєструвати кримські новинні ЗМІ.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Популярное на ТелекритикеДуся

«Народ против»: трагикомедия в трех действиях

Дуся

Журналистка, расследовавшая коррупционные схемы, зарабатывает на платьица в Facebook

Бизнес

Новой ведущей «Сніданку з 1+1» стала экономист-маркетолог

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц