ТЕЛЕКРИТИКА

Експертна рада при Мінінформполітики обіцяє почати громадське обговорення проекту Концепції інформаційної безпеки України

Співголова Експертної ради при Міністерстві інформаційної політики України (МІП) Сергій Даниленко повідомив, що проект Концепції інформаційної безпеки України, презентований 1 червня, розглядається як відкрита пропозиція до спільної роботи громадського, експертного середовища й держави над формуванням національного інформаційного простору. Про це він сказав 30 червня під час круглого столу «Обговорення проекту Концепції інформаційної безпеки України», у якому взяли участь заступник міністра інформаційної політики України Артем Біденко, співголова Експертної ради Сергій Даниленко, радник міністра з питань стратегічних комунікацій Аліна Фролова та члени Експертної ради при міністерстві інформаційної політики України (ЕРМІП), повідомляє офіційний сайт МІП. 

 

Сергій Даниленко також додав, що з наступного тижня розпочнеться обговорення документу з експертами в цій сфері по регіонах України.

 

В ході круглого столу були також презентовані підходи, які члени Експертної ради при МІП пропонують використати для модернізації сфери інформаційної безпеки України.

 

Костянтин Квурт - голова правління ГО «Інтерньюс-Україна», член ЕРМІП, який модерував захід, зазначив, що процес обговорення Концепції організовується з метою отримання громадської підтримки, що бракувало попереднім документам у цій сфері.  

 

Секретар Експертної ради при МІП, радник міністра з питань інформаційної безпеки Дмитро Золотухін в свою чергу наголосив на тому, що проект Концепції покликаний запустити суспільне обговорення для того, щоб включити в документ важливі моменти на основі консенсусу.

 

Заступник міністра Артем Біденко, підвівши підсумки, сказав: «Концепція інформаційної безпеки - преамбула, базовий документ, без якого рухатися далі в напрямку розвитку інформаційної безпеки України ми не можемо». Також заступник додав, що Концепція буде основою для всіх наступних документів, які розроблятимуться в сфері інформаційного простору.

 

Разом з тим, під час обговорення від присутніх медіа експертів були висунуті зауваження та пропозиції до проекту Концепції. Секретар Експертної ради Дмитро Золотухін зібрав всі зауваження, які пізніше будуть обговорені експертами, членами ради та внесені до документу по завершенню обговорення, зокрема, й по регіонах України.

 

Нагадаємо, заступник міністра інформаційної політики України Артем Біденко сподівається, що Верховна Рада ухвалить Концепцію інформаційної безпеки України у вересні цього року - після широкого громадського обговорення. «Громадське обговорення буде в регіонах та на круглих столах. У вересні Концепція буде винесена на розгляд Верховної Ради, і песимістичний такий прогноз, що Верховна Рада ухвалить Концепцію до грудня, оптимістичний - що вже у вересні в трьох читаннях Концепція буде ухвалена», - зазначив Артем Біденко на круглому столі 30 червня.

 

1 червня експертна рада при Міністерстві інформаційної політики представила проект Концепції інформаційної безпеки України, який розроблено згідно з графіком виконання програми дій уряду на 2015 рік.

 

Метою створення проекту Концепції інформаційної безпеки України Мінінформполітики називає забезпечення інформаційного суверенітету країни та визначення підходів до його захисту.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»

Дуся

Украинский блогер публично высмеял митингующих