ТЕЛЕКРИТИКА

Діалог між медіа-організаціями України і Росії знижує напругу між журналістами обох країн, – керівник НСЖУ

Тема діалогу журналістських спілок України та Росії стала предметом обговорення під час глобальної конференції ЮНЕСКО, що відкрилася у Ризі 2 травня. Про це повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів України.

 

Захід приурочений до Всесвітнього дня свободи слова, що відзначається 3 травня. Представники НСЖУ та Союзу журналістів Росії спільно з представником ОБСЄ презентували програму «Співпраця всупереч конфлікту: Діалог між російськими та українськими журналістськими організаціями у 2014-2015 роках». Проект зосереджено на безпеці журналістів та питаннях професійних цінностей, боротьбі з пропагандою.

 

Зокрема, участь від НСЖУ в заходах узяв перший секретар Спілки Сергій Томіленко. Він зауважив: частина колег в Україні і зараз закликає розірвати стосунки з СЖР, однак цей діалог важливий аби насамперед знижувати градус напруженості у стосунках між журналістами обох країн.

 

«Головний аргумент на користь діалогу - слова звільненого з ЛНР-івського полону колеги, який пов'язує своє звільнення через 100 днів полону саме із заявою солідарності з полоненими, яку прийняли спілки України та Росії. Ми спільно маємо боротися із прагненням політиків, влади використовувати у боротьбі, а зараз - війні - медіа та журналістів», ­- наголосив очільник НСЖУ.

 

Секретар Союзу журналістів Росії Надія Ажгіхіна зазначила, що активна співпраця між спілками була ще за кілька років до майдану - це проекти МФЖ з безпеки журналістів. І що діалог сприяє розумінню і посилює боротьбу в обох країнах за стандарти.

 

Представники обох країн  наголосили на необхідності дотримання професійних та етичних стандартів та висловили солідарність у боротьбі з пропагандою і мовою ворожнечі.

 

«Професіоналізм та етичні стандарти є певною мірою нашою релігією», - додала Надія Ажгіхіна.

 

Учасників заходу цікавили питання заборони трансляції російських телеканалів в Україні (та прибалтійських країнах), те, як журналісти можуть впливати на згортання військового конфлікту, а також діяльнсть журналістських спілок України для збереження професії під часи кризи та конфліктів.

Зустріч журналістських організацій України і Росії проходить в офісі представника з питань свободи ЗМІ Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Починаючи з 2014 року, відбулося вже шість круглих столів за участі делегцій Національної спілки журналістів України, Незалежної медіа-профспілки, Союзу журналістів Росії.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»

Дуся

Украинский блогер публично высмеял митингующих