ТЕЛЕКРИТИКА

«Хвиля українського кіно» і кінотеатр «Ліра» підтримають акцію солідарності з Олегом Сенцовим

Рух «Хвиля українського кіно» (ХУК) й кінотеатр «ЛІра» приєднаються до Дня солідарності з незаконно утримуваним за гратами у Росії українським режисером Олегом Сенцовим 11 травня.  Таке рішення було ухвалено під час зборів учасників ХУК 21 квітня.

 

11 травня у кінотеатрі українського фільму пройде показ стрічки «Гамер» Олега Сенцова. Також один із авторів документального фільму «Звільнити Олега Сенцова» Аскольда Курова - киянин Андрій Литвиненко представить цей проект. Куратором акції виступить український кінорежисер Мирослав Слабошпицький. 11 травня також буде зібрано кошти на підтримку родини Олега Сенцова.

 

Регіональні діячі ХУК також проведуть покази «Гамера». Зокрема, 11 травня такі події заплановані в Умані (Черкаська область) та на сході України.

 

Нагадаємо, 8 квітня Лефортівский районний суд міста Москви продовжив строк арешту українському режисеру Олегу Сенцову на один місяць - до 11 травня.

 

Олег Сенцов та інші українські громадяни Олексій Чирній, Геннадій Афанасьєв та Олександр Кольченко 11 травня 2014 року були затримані й викрадені ФСБ РФ з території окупованої Росією АР Крим. Після викрадення їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві.

 

Усіх чотирьох громадян України звинувачують у тому, що вони нібито у складі терористичного угрупування вели приготування до вчинення терористичного акту - вибухів у ніч з 8 на 9 травня саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу «Вічний вогонь» та пам′ятника Леніну в Сімферополі (АР Крим), а також у підпалі офісів громадської організації «Російська громада Криму» і представництва партії «Єдина Росія» в Сімферополі 14-18 квітня.

 

Документальний фільм «Звільнити Олега Сенцова» розслідує обставини справи проти арештованого ФСБ у травні минулого року кінорежисера. «Це той випадок, коли не можна мовчати. Наш фільм не тільки і не стільки намагається вивчити ситуацію навколо цього дивного політичного процесу, скільки показати, як безглуздо і страшно виглядає сьогодні кафкіанська історія про протистояння людини і бездушної державної машини, в колеса якій він потрапив, схоже, випадково», - зазначає творча група стрічки.

 

Автори картини продовжують збір коштів на її виробництво.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Общество

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Популярное на ТелекритикеОбщество

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Бизнес

Экс-шеф-редактор «Еспресо» стал советником Гройсмана