ТЕЛЕКРИТИКА

Нацбанк передав міністерству Стеця управління корпоративними правами держави на канал БТБ

Національний банк України офіційно повідомив про передачу Міністерству інформаційної політики України повноваження з управління корпоративними правами держави щодо ТОВ «Банківське телебачення» (телеканал БТБ). Про це йдеться на сайті Нацбанку.

 

Рішення прийнято Правлінням Національного банку України постановою №196 19 березня 2015 року на виконання програми реформування Національного банку. Заступник голови Національного банку України Владислав Рашкован зазначив, що «це послідовний крок у реформуванні регулятора та трансформації неефективних процесів». За його словами, таким чином Нацбанк підтверджує реалізацію плану щодо виведення непрофільних активів із свого балансу.

 

«Ми впевнені, що передавання телеканалу БТБ Міністерству інформаційної політики України стане внеском Національного банку в справу якісного і всебічного донесення до українських та іноземних глядачів об'єктивної інформації про Україну, формування на цій основі позитивного ставлення до нашої держави у світі. Завдяки цьому активу Міністерство інформаційної політики зможе зосередитися на реалізації своїх основних завдань, а Національний банк на реалізації своїх ключових функцій - забезпеченні стабільності цін і фінансової стабільності банківського сектору, що і є головним орієнтиром для оновленої команди Національного банку України», - сказав Владислав Рошкован.

 

Він також повідомив, що інвестиції Національного банку в телеканал БТБ у минулі роки становили 220 млн. грн., а витрати на його утримування - 60-70 млн. грн. на рік (з них половину становили витрати на персонал у кількості близько 200 працівників). Усі активи телеканалу БТБ будуть передані Міністерству інформаційної політики.

 

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України 18 березня ухвалив розпорядження про передавання телеканалу БТБ Міністерству інформаційної політики України (МІП).

 

За інформацією Міністерства інформаційної політики України, на базі БТБ буде створено канал іноземного мовлення Ukraine Tomorrow.

 

Нацбанк повідомляє, що високовартісне майно та технічне обладнання телеканалу БТБ сформує основну технічну базу нового каналу та дасть можливість йому ефективно виконувати основні завдання з поширення суспільно важливої інформації в Україні та за її межами, а також забезпечить функціонування державних інформаційних ресурсів. Канал Ukraine Tomorrow матиме змогу розпочати функціонування вже через місяць після завершення процедури передавання повноважень з управління корпоративними правами держави.

 

Як повідомляла «Телекритика», 22 лютого міністр інформаційної політики Юрій Стець анонсував, що впродовж місяця Міністерство інформаційної політики України запустить телеканал іномовлення Ukraine Tomorrow. За словами міністра Стеця, телеканал стане противагою російським пропагандистським каналам, зокрема Russia Today. Очікується, що канал фінансуватиметься з державного бюджету та з фінансової допомоги ЄС та США.

 

В інтерв'ю «Телекритиці» Юрій Стець розповів, що Ukraine Tomorrow на старті буде тримовним (українська, англійська та російська мови). Згодом міністр повідомив, що на каналі також будуть програми кримськотатарською мовою про Крим.

 

На початку березня заступник міністра інформполітики Артем Біденко на запит журналістів повідомив, що канал Ukraine Tomorrow поки не має бізнес-плану. Раніше голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко заявляв, що при Нацраді працювала робоча група на чолі із Сергієм Созановським, яка розробила бізнес-план каналу іномовлення. Зі слів пана Артеменка, ці розробки були передані Міністерству інформаційної політики.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Муж Камалии рассказал почему, вопреки неверию, инвестирует миллионы долларов в певческую карьеру жены

Бизнес

Теперь официально. «Зеонбуд» не достроит покрытия эфирного цифрового телевидения

Популярное на ТелекритикеКультура

Все о фильме Сергея Лозницы «Донбасс» (ОБНОВЛЯЕТСЯ)

Дуся

Лобода тайно вышла замуж

Дуся

Муж Камалии рассказал почему, вопреки неверию, инвестирует миллионы долларов в певческую карьеру жены

Бизнес

Теперь официально. «Зеонбуд» не достроит покрытия эфирного цифрового телевидения