ТЕЛЕКРИТИКА

Польська кіноакадемія провела акцію «Я – Олег Сенцов» на церемонії вручення польського «Оскара»

2 березня діячі польського кінематографу під час вручення у Варшаві нагород Польської кіноакадемії «Орли-2015» (польський «Оскар») провели масову акцію над підтримку ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова і закликали російську владу його негайно звільнити. Про це повідомляє Gazeta Wyborcza.

 

Під час вручення нагород польського кінематографу «Орли» Польська кіноакадемія (Polska Akademia Filmowa) розпочала нову акцію щодо звільнення Олега Сенцова. Про солідарність з ним заявив президент Академії Даріуш Яблонський, також картку за написом «Я - Олег Сенцов» зробила собі Агнєшка Холланд, яка очолює Європейську кіноакадемію (EFA), та інші кіномитці.

 

Під час церемонії вручення «польських Оскарів» композитор та співачка українського походження Олена Леоненко і Даріуш Яблонський розповіли історію Олега Сенцова, якого у Польщі представляють як кінорежисера, що не визнає російської анексії Криму, і попросили присутніх підняти картки з написом «Я - Олег Сенцов».

 

Gazeta Wyborcza також нагадує, що Олег Сенцов за сфабрикованим звинуваченням перебуває за гратами у Росії уже 10 місяців, при цьому його били і піддавали тортурам. Видання також нагадує, що минулого року на Міжнародному кінофестивалі у Каннах Агнєшка Холланд закликала звільнити режисера з-під арешту. Польська режисерка застерегла: «Добре знаємо, що переслідування діячів культури політичним режимом завжди означає перетворення цього режиму на диктатуру».

 

Тоді 37 тисяч осіб підписали петицію з закликом про звільнення Олега Сенцова. Серед режисерів, які просили за українського митця, були, крім Агнєшки Холланд, Педро Альмодовар, Роберто Бенін'ї, Фолькер Шльондорф, Вім Віндерс, Анджей Вайда та інші. Про долю ОлегаСенцова  нагадав під час Московського міжнародного кінофестивалю улюблений кінорежисер Володимира Путіна Микита Михалков.

 

Нагадаємо, у лютому Берлінська Академія мистецтв звернулася до російського уряду із закликом негайно звільнити українського кінорежисера Олега Сенцова. Президент Академії Клаус Штек заявив, що він та інші працівники установи не підтримуватимуть жодних офіційних контактів з російськими культурними закладами, доки українського режисера Олега Сенцова, якого незаконно утримують в російській тюрмі, не буде звільнено.

 

Український кінорежисер Олег Сенцов, відомий за повнометражним фільмом «Гамер», а також українські громадяни Олексій Чірній, Геннадій Афанасьєв та Олександр Кольченко 11 травня минулого року були викрадені Федеральною службою безпеки Російської Федерації (ФСБ РФ) з території окупованої Росією АР Крим. Після викрадення їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві.

 

Усіх чотирьох громадян України звинувачують у тому, що вони нібито у складі терористичного угрупування вели приготування до вчинення терористичного акту - вибухів у ніч з 8 на 9 травня саморобних вибухових пристроїв біля меморіалу «Вічний вогонь» та пам′ятника Леніну в Сімферополі (АР Крим), а також у підпалі офісів громадської організації «Російська громада Криму» і представництва партії «Єдина Росія» в Сімферополі 14-18 квітня.

 

Стосовно них було порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ. Рішенням суду четверо українців були взяті під арешт.

 

Суд у Росії заявляв, що вважає арештованих громадянами Російської Федерації тому, що вони як жителі Криму начебто набули громадянства Росії автоматично, не написавши своєчасно заяву про відмову від російського громадянства, і відмовляється допускати до них українських дипломатів. Самі ж затримані стверджують, що є українцями і не набували російського громадянства.

 

26 грудня 2014 року Лефортівський районний суд Москви продовжив до 11 квітня термін арешту Олега Сенцова. Ув'язнений режисер на суді заявив, що всі обвинувачення проти нього базуються на недостовірних свідченнях однієї особи.  

 

5 лютого адвокат пана Сенцова Дмитро Дінзе повідомив, що Генеральна прокуратура Росії визнала де-факто наявність подвійного громадянства в українського режисера Олега Сенцова, але судитиме його як громадянина РФ.

 

У травні 2014 року Національна спілка кінематографістів України, Європейська кіноакадемія та Кіносоюз Росії вимагали звільнити затриманого ФСБ українського режисера Олега Сенцова.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»