ТЕЛЕКРИТИКА

Премії ім. Лесі Українки отримали «Це наше і це твоє» каналу «Плюсплюс», Яна Кернер-Вернер, Віктор Терен та театр ляльок з Івано-Франківська

Державний комітет з питань телебачення та радіомовлення голосуванням визначив цьогорічних переможців урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей . Про це повідомляє «Укрінформ».

 

25 лютого голова Держкомтелерадіо та комітету з присудження премії Олег Наливайко оголосив результати.

 

У номінації «Кінотвори» перемогу здобув анімаційний серіал «Це наше і це твоє» телеканалу «Плюсплюс»  ТОВ "Гравіс". Автор проекту - генеральний продюсер каналу Іванна Найда.

 

У номінації «Художнє оформлення книжок» найбільше голосів набрало видання «Квітко моя чарівна» в оформленні Яни Кернер-Вернер (видавництво «АВІАЗ»). У номінації «Театральні вистави» відзначили постановку «Котигорошко» Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок.

 

У категорії «Літературні твори» твори Павла Куща, Віктора Терена та Марії Морозенко  добули однакову кількість голосів. Тож вирішальним, відповідно до положення про премію, став голос голови комітету, який віддав його за книжку «Хлопчик з планети "Ч" та Вогняні Пси» Віктора Терена (видавництва «Веселка», «Навчальна книга - Богдан»). 

 

Як повідомляє «Укрінформ», під час обговорення член комітету, ректор КНУТКТ ім. І.К. Карпенка-Карого Олексій Безгін наголосив, що не вистачає претендентів у кінематографічній та театральній номінаціях.

 

«В Україні працюють більше 150 театрів і немає жодного з них, де б не гралися дитячі вистави. Номіновані тільки дві вистави з двох театрів - це практично один відсоток того, що ми могли б розглядати», - зазначив він.   

 

Інший член комітету - заступник міністра освіти і науки Максим Стріха підкреслив, що у номінаціях з літератури і художнього оформлення був великий вибір і дуже цікаві роботи.

 

«Ми маємо дуже добре попрацювати з лауреатами і номінантами, залучаючи державні і приватні телерадіокомпанії, аби ширше знали наші колеги, діти і батьки про ці твори. Нам треба популяризувати їх. І результат, я думаю, ми побачимо наступного року», - зазначив Олег Наливайко.

 

Нагадаємо, за перемогу у номінації «Кінотвори» з мультсеріалом телеканалу «Плюсплюс» цього року змагався анімаційний фільм-притча Української студії анімаційних фільмів. Автором сценарію, режисером та художником-постановником проекту є І. Смирнова. З повним переліком номінантів премії можна ознайомитися на сайті Держкомтелерадіо.

 

Минулого року за результатами таємного голосування в номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» перемогу здобув творчий колектив повнометражного дитячого фільму «Іван Сила» Віктора Андрієнка.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»