ТЕЛЕКРИТИКА

Стали відомі лауреати Шевченківської премії 2015 року (ВИПРАВЛЕНО)

У Комітеті з Національної премії України ім. Тараса Шевченка відбувся третій тур обговорення конкурсних творів, висунутих на здобуття Національної премії 2015 року.  За результатами таємного голосування були названі лауреати у чотрьох номінаціях. Про це повідомляє газета «День».

 

Переможцем у номінації «Літературознавство і мистецтвознавство» став Костянтин Москалець за  книжку есеїв «Сполохи». У номінації «Образотворче мистецтво» лауреатом став Микола Компанець за  мистецький цикл «Земля моїх батьків». Премію у номінації «Театральне мистецтво» здобув Петро Панчук, актор Національного театру ім. І. Франка, за втілення образу Тараса Шевченка на вітчизняній театральній сцені.

 

Як повідомив «День», у номінації «Література» премію отримав Юрій Щербак за трилогію «Час смертохристів», «Час великої гри» і  «Час Тирана. Прозріння 2084 року».  Але, як з'ясувалося згодом, лауреатом Шевченківської премії з літератури став не Юрій Щербак, а поет Юрій Буряк - за книгу поезій «Не мертве море» (представлено Всеукраїнським товариством «Просвіта» ім. Тараса Шевченка). Цю інформацію видання «Українська правда» «Телекритиці» підтвердили в Шевченківському комітеті.

 

Цьогоріч Національну премію у номінаціях «Публіцистика і журналістика», «Музичне мистецтво» і «Концертно-виконавське мистецтво» вирішено було не  вручати.

 

Рішення Шевченківського комітету  затвердив його голова Борис Олійник. Далі (за процедурою) секретаріат подасть документи переможців і свої протоколи в Адміністрацію  Президента України, щоб глава держави Петро Порошенко підписав Указ. Планується, що, за традицією, церемонія нагородження відбудеться до дня народження Кобзаря.

 

Як повідомляла «Телекритика», минулого року вручення Шевченківської премії відклали на невизначений термін через відсутність Президента України і дострокові вибори глави держави. Петро Порошенко вручив премії тільки 7 листопада 2014 року.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Звезды 90-х, любители тверкинга или космоледи. Кто будет представлять Украину на Евровидении-2018?

Бизнес

Новое лицо программы «Инспектор. Города» Владимир Остапчук: «Все, что происходит в обществе, обязательно находит свое отражение на ТВ»

Популярное на ТелекритикеДуся

Ученые пишут благодарности создателям фильмов: вспоминаем самые нелепые сцены в кино

Культура

«Форма воды» Гильермо дель Торо: за и против

Дуся

Австралийская блогерша поблагодарила парня, который занимался с ней сексом, пока она спала

Дуся

Звезды 90-х, любители тверкинга или космоледи. Кто будет представлять Украину на Евровидении-2018?