ТЕЛЕКРИТИКА

Стець пообіцяв створити Міністерство інформполітики тільки після узгодження його положення з громадськістю, медіаюристами і ЄС (ВІДЕО)

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявив, що його міністерство буде створене тільки після того, як принципи його роботи будуть опрацьовані зі всіма зацікавленими громадськими організаціями, юристами, суспільством, європейськими партнерами і Кабінетом Міністрів України. Про це він заявив у ефірі «Нічного телеекспреса» на каналі «Еспресо TV».

 

«Міністерство буде сформоване тільки після того, як буде затверджено у Кабінеті Міністрів положення про це міністерство. І тільки після того, як пройдуть консультації зі всіма зацікавленими громадськими організаціями, медіаюристами, суспільством, нашими європейськими партнерами і самим Кабінетом Міністрів, тільки тоді це положення буде подано мною до Кабінету Міністрів», - зазначив Юрій Стець.

 

Міністр підкреслив, що «ключовим у цьому питанні є узгодження усіх пунктів, які мали би значити недопустимість роботи цього міністерства на кшталт якогось міністерства цензури».

 

Юрій Стець також розповів про деталі підготовки положення про Міністерство інформаційної політики.

 

«Щодня у мене близько 20 зустрічей. Сьогодні була зустріч із представниками європейських країн, з євродипломатами, медіаюристами, представниками медіапрофспілок, медіаменеджерами. Повернувся вночі з Маріуполя, два дні тому був у Дебальцевому, Слов'янську, Краматорську. Ми робили інспекцію телевеж, які там знаходяться, наскільки вони можуть функціонувати», - повідомив міністр.

 

Юрій Стець також заявив, що міністерство інформаційної політики (МІП) повинно було бути створене ще півроку тому. Він також повідомив, що, незважаючи на те, що МІП поки не створене, ті співробітники, які повинні у ньому працювати, вже працюють.

 

 

Нагадаємо,  новопризначений міністр інформаційної політики Юрій Стець відповів на питання і критику щодо створення його Міністерства у своєму Facebook і заявив, що його кабінет буде розташований у Слов'янську (Донецька область).

 

Сьогодні, 10 грудня, Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики заслухає доповідь міністра інформаційної політики Юрія Стеця про основні напрямки (стратегію) діяльності Міністерства інформаційної політики та організаційні засади його роботи, визначені Положенням про Мінінформполітики.

 

Раніше Комітет свободи слова звернувся до Кабінету Міністрів з проханням надати положення про новостворюване Міністерство інформаційної політики та ініціював оприлюднення стенограм засідань парламентських комітетів. Про це на погоджувальній раді у парламенті заявила голова Комітету, заступник голови фракції «Народний фронт» Вікторія Сюмар.

 

2 грудня Верховна Рада 288 голосами призначила «пакетом» новий склад Кабінету Міністрів України і, зокрема, призначила народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Юрія Стеця на посаду міністра інформаційної політики (такого міністерства дотепер не існувало). 3 грудня новопризначений міністр презентував проект положення про Міністерство інформаційної політики, що спричинило ще більшу дискусію щодо доцільності створення відомства та його ймовірних повноважень.

 

Наміри влади створити міністерство інформаційної політики викликали гострокритичну реакцію журналістів.  В Україні протии створення так званого «міністерства правди» виступили рух «Стоп цензурі!», Незалежна медіапрофспілка України. 8 грудня низка українських журналістів та експертів, залучених у роботу з міжнародною аудиторією, висловили категоричну незгоду з ідеєю створення Міністерства інформаційної політики. Про це йдеться в їхньому відкритому зверненні до Президента України, Прем'єр-міністра та Голови Верховної Ради.

 

Про свій протест проти створення Міністерства інформполітики заявили українські журналісти в регіонах - у ЧернівцяхКіровоградіЗапоріжжі, Миколаєві, Харкові, Сумах.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Бизнес

Экс-шеф-редактор «Еспресо» стал советником Гройсмана