ТЕЛЕКРИТИКА

Стець заявив, що його кабінет міністра інформполітики буде у Слов’янську

Новопризначений міністр інформаційної політики Юрій Стець відповів на питання і критику щодо створення його Міністерства у своєму Facebook і заявив, що його кабінет буде розташований у Слов'янську (Донецька область).

 

«Тепер коротко відповіді на питання з попередніх постів. Де буде мій кабінет? В Слов'янську. Чому не можна було створити щось інше, а не міністерство? Тому, що ми живемо в парламентсько-президентській республіці, і ще тому що, якщо хтось знає, як це зробити інакше, тоді "візьми і зроби" (с) "Самопоміч". Чи правда, що бюджет МІП буде в сотні разів менше за інші міністерства? Так. Що будете робити, якщо не вдасться створити МІП? Вдасться», - написав Юрій Стець.

 

Міністр також повідомив, що провів низку переговорів щодо створення Міністерства інформаційної політики(МІП)  з керівниками ЗМІ і журналістських об'єднань. При цьому Юрій Стець запевняє, що МІП буде не перешкоджати, а сприяти роботі журналістів.

 

«Говорив з ідейним керманичем Суспільного Зурабом Аласанією. Розставили крапки в різнобаченні трактування МІП. Ствердились в тому, що довіряємо один одному. Ціль одна - інформаційна безпеки країни.  Після зустрічі з головою Медіапрофспілки Юрієм Лукановим є можливість діалогу про майбутнє МІП, як органу, що не перешкоджає, а сприяє професії журналіста. Після сьогоднішньої розмови off records з медіаменеджерами переконався в тому, що більшість з них підтримують створення МІП», - повідомив міністр.

 

Він також написав, що заступник голови Донецької ОДА Олександр Клименко запросив всіх, кому не подобається ідея створення МІП, розносити українські газети, в тому числі - і на території, тимчасово окупованій.

 

Водночас Юрій Стець пообіцяв кожні два дні звітувати про свою роботу. «Дякую всім, хто підтримує, так само тим, хто критикує. Це надихає і надає сил. Всім, хто пише в лічку і пропонує допомогу обов'язково відповім трохи згодом. Залишилось три години на сон. Завтра Кабмін, засідання Комітету свободи слова і інформації, Комітету з питань національної безпеки і оборони, колегами з СБУ. За два дні, як завжди, звіт», - написав міністр.

 

Нагадаємо, сьогодні, 10 грудня, Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики заслухає доповідь міністра інформаційної політики Юрія Стеця про основні напрямки (стратегію) діяльності Міністерства інформаційної політики та організаційні засади його роботи, визначені Положенням про Мінінформполітики.

 

Раніше Комітет свободи слова звернувся до Кабінету Міністрів з проханням надати положення про новостворюване Міністерство інформаційної політики та ініціював оприлюднення стенограм засідань парламентських комітетів. Про це на погоджувальній раді у парламенті заявила голова Комітету, заступник голови фракції «Народний фронт» Вікторія Сюмар.

 

2 грудня Верховна Рада 288 голосами призначила «пакетом» новий склад Кабінету Міністрів України і, зокрема, призначила народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Юрія Стеця на посаду міністра інформаційної політики (такого міністерства дотепер не існувало). 3 грудня новопризначений міністр презентував проект положення про Міністерство інформаційної політики, що спричинило ще більшу дискусію щодо доцільності створення відомства та його ймовірних повноважень.

 

Наміри влади створити міністерство інформаційної політики викликали гострокритичну реакцію журналістів.  В Україні протии створення так званого «міністерства правди» виступили рух «Стоп цензурі!», Незалежна медіапрофспілка України. 8 грудня низка українських журналістів та експертів, залучених у роботу з міжнародною аудиторією, висловили категоричну незгоду з ідеєю створення Міністерства інформаційної політики. Про це йдеться в їхньому відкритому зверненні до Президента України, Прем'єр-міністра та Голови Верховної Ради.

 

Про свій протест проти створення Міністерства інформполітики заявили українські журналісти в регіонах - у ЧернівцяхКіровоградіЗапоріжжі, Миколаєві, Харкові, Сумах.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Культура

Все о фильме Сергея Лозницы «Донбасс» (ОБНОВЛЯЕТСЯ)

Дуся

Лобода тайно вышла замуж

Популярное на ТелекритикеКультура

Все о фильме Сергея Лозницы «Донбасс» (ОБНОВЛЯЕТСЯ)

Бизнес

Новый телеканал Мураева будет носить название «Наши». Старт 7 ноября. ОБНОВЛЕНО

Дуся

Лобода тайно вышла замуж

Бизнес

Радиоконкурс Нацсовета: президентский «Прямой ФМ», нестратегические «общественники» и «подвешенный» город