ТЕЛЕКРИТИКА

Стець переконує у необхідності Мінінформполітики і обіцяє, що інформаційну стратегію обговорюватимуть публічно

Ініціатор створення Міністерства у справах інформаційної політики, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Юрій Стець повідомив, що у нового державного відомства будуть три головні завдання - внутрішня комунікація, інформаційна війна з Росією і протидія кіберзлочинності. Про це він розповів у коментарі «Громадському ТБ».

 

«У нас є багато регуляторів або дорадчих органів, наприклад РНБО, але у нас немає жодного органу, який займається інформаційною політикою, оскільки у нас немає навіть інформаційної стратегії», - заявив Юрій Стець.

 

Народний депутат також запевнив, що стратегію інформаційної політики будуть обговорювати публічно - на відміну від рішення про створення Міністерства інформполітики, яке приймалось кулуарно.

 

«Перше - публічний розгляд стратегії інформаційної політики. Погодження зі всіма, хто може бути в цьому корисний, і допоможе впровадженню. Друге, в концепції, яка закладена, є три пункти: внутрішня комунікація, інформаційна геополітична війна, яка на цей момент йде з Росією, і налагодження структури, департаменту, який буде займатися інформаційною безпекою - в тому числі кібер-злочинністю або DOS-атаками, які йдуть з інших держав на Україну», - зазначив він.

 

За його словами, такі структури використовувалися у Європі під час Другої світової війни, подібне відомство діє наразі в Ізраїлі.

 

Раніше у коментарі «Телекритиці» народний депутат Юрій Стець заявив, що фракція «Блоку Петра Порошенка» прийняла 1 грудня рішення про необхідність створення нового Міністерства у справах інформаційної політики і не повертатиметься до перегляду цього питання на засіданні фракції 2 грудня.

 

 

Колишній журналіст, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко у коментарі «Громадському ТБ» назвав «бомбою уповільненої дії» Міністерство у справах інформаційної політики, за створення якого проголосувала фракція БПП 1 грудня. За його словами, створення «Міністерства інформації» є політичною вимогою президента Петра Порошенка.

 

Водночас колишня журналістка, а нині народний депутат від «Народного фронту» Тетяна Чорновол заявляє, що новостворюване Міністерство у справах інформаційної політики не вплине на ситуацію зі свободою слова, бо вона і так погана.

 

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Мустафа Найєм заявив, що жодна з політичних партій, що увійшли до Коаліції у Верховній Раді восьмого скликання, перед голосуванням за склад Кабінету міністрів не  поцікавились метою і повноваженнями новостворюваного міністерства.

 

Нагадаємо, сьогодні, 2 грудня, Верховна Рада може «пакетом» ухвалити склад Кабінету міністрів, у тому числі - прийняти рішення про створення Міністерства у справах інформаційної політики, яке може очолити Юрій Стець.

 

Як повідомляла «Телекритика», під час голосування за створення Міністерства у справах інформаційної політики на засіданні фракції БПП  утрималися троє народних депутатів - Мустафа Найєм, Іванна Климпуш-Цинцадзе та Леонід Козаченко. «Проти» створення Міністерства у справах інформполітики проголосували Сергій Лещенко, Світлана Заліщук та Дмитро Добродомов.

 

При цьому Мустафа Найєм написав у своєму Facebook, що питання на голосування поставив особисто Петро Порошенко.

 

Нагадаємо, вдень 1 грудня Юрій Стець заявляв, що «говорити про створення міністерства зарано» і рішення про створення міністерства затвердять тільки після публічного обговорення із громадськістю та медійниками. Однак уже ввечері у присутності Петра Порошенка фракція прийняла рішення про створення Міністерства у справах інформаційної політики.

 

1 грудня народний депутат Сергій Лещенко заявив, що його парламентська фракція «Блок Петра Порошенка» не обговорювала створення так званого «Міністерства інформації». За словами пана Лещенка, не всі члени фракції «Блоку Петра Порошенка» підтримують створення такого міністерства, яке він називає «Мінправди». «Фракція БПП не обговорювала створення Міністерства інформації. Всередині БПП частина депутатів проти, готові не голосувати за Кабмін із Мінправди», - написав Сергій Лещенко.

 

Журналістський рух «Стоп цензурі!» виступив категорично проти намірів влади створити Міністерство у справах інформаційної політики. Відповідну заяву рух поширив 1 грудня. На думку членів «Стоп цензурі!», в Україні вже достатньо бюрократичних установ, які мають повноцінні ресурси, щоб боротися з російською пропагандою.

 

Так шеф-редактор «Телекритики» Наталія Лигачова вважає, що владі необхідно займатися проблемою поширення правдивої інформації на тимчасово окупованих територіях і розвінчування міфів російської пропаганди. Але для цього не потрібно створювати міністерство, а достатньо потужного державного продакшну в структурі будь-якого з уже наявних органів.

 

Як повідомляла народний депутат від «Народного фронту» Вікторія Сюмар, у провладній коаліції активно дискутується питання створення міністерства інформації, однак воно не може бути створене на базі Держкомтелерадіо як конституційного органу, і чим воно буде займатися невідомо.

 

Згодом народний депутат від «Народного фронту» Антон Геращенко повідомив, що в структурі Кабінету Міністрів може з'явитися Міністерство у справах інформаційної політики, головне завдання якого - захист інформаційного простору України від російської пропаганди та контрпропаганда у Росії на території тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Культура

Все о фильме Сергея Лозницы «Донбасс» (ОБНОВЛЯЕТСЯ)

Дуся

Лобода тайно вышла замуж

Популярное на ТелекритикеКультура

Все о фильме Сергея Лозницы «Донбасс» (ОБНОВЛЯЕТСЯ)

Бизнес

Новый телеканал Мураева будет носить название «Наши». Старт 7 ноября. ОБНОВЛЕНО

Дуся

Лобода тайно вышла замуж

Бизнес

Радиоконкурс Нацсовета: президентский «Прямой ФМ», нестратегические «общественники» и «подвешенный» город