ТЕЛЕКРИТИКА

Роскомнагляд лякає ЗМІ у Криму наслідками відмови від реєстрації за російським законодавством

Окупаційна влада Криму лякає місцеві засоби масової інформації, які не пройдуть перереєстрацію відповідно до російського законодавства, можливими втратами назв. Про це повідомляє  «Центр журналістських розслідувань» з посиланням на Управління Роскомнагляду в Криму.

 

«Також слід враховувати той факт, що в реєстрі зареєстрованих ЗМІ відсутні відомості про кримські засоби масової інформації, у зв'язку з чим їх назви не враховуються при перевірці найменувань знову реєстрованих ЗМІ на унікальність, а значить не захищені від запозичення третіми особами», - повідомляє Роскомнагляд .

 

Медіаюрист Центру захисту прав ЗМІ Галина Арапова в коментарі «Центру журналістських розслідувань» підтвердила, що така погроза Роскомнагляду має підстави. «Оскільки ЗМІ до цього моменту реєструвалися за українським законодавством, то, відповідно в Ресконагляді такого ЗМІ немає. І тому, якщо я хочу, наприклад, зареєструвати газету «Кримська правда», Роскомнагляд  дивитиметься у власний реєстр. Якщо у них такої газети немає, вони можуть дозволити реєстрацію першому заявникові», - сказала пані Арапова.

 

Також вона зазначила, що кримських ЗМІ відповідно до російського законодавства не існує до тих пір, поки вони не зареєструються в Роскомнагляді. Ті ж, хто продовжить виходити без реєстрації, можуть бути оштрафовані.

 

«Виходить, якщо ЗМІ, нехай навіть багато років виходить під реєстраційним номером Мін'юсту України, не отримає відповідну реєстрацію в Роскомнагляді, випуск цього ЗМІ є недійсним на території Росії. Іноземним ЗМІ його теж вже не назвеш. Весь парадокс полягає в тому, що це вперше виникла правова ситуація, коли кримські ЗМІ ніхто не закривав, але за російським законодавством вони не існують, поки не зареєструються», - заявляє медіаюрист.

 

Нагадаємо, 24 вересня голова Роскомнагляду Олександр Жаров заявив, що на реєстрацію в Роскомнагляд подали документи лише  42  кримських засоби масової інформації в той час, коли в українських органах півострова було зареєстровано 3121 медіа.  Як повідомляє «Центр журналістських розслідувань», в Криму за півроку перереєстрацію відповідно до російського законодавства пройшли близько 15% кримських засобів масової інформації.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Популярное на ТелекритикеДуся

«Народ против»: трагикомедия в трех действиях

Дуся

Журналистка, расследовавшая коррупционные схемы, зарабатывает на платьица в Facebook

Бизнес

Новой ведущей «Сніданку з 1+1» стала экономист-маркетолог

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц