ТЕЛЕКРИТИКА

Фільм «Плем’я» Мирослава Слабошпицького здобув перемогу на Міланському кінофестивалі

Стрічку «Плем'я» українського режисера Мирослава Слабошпицького визнано найкращим повнометражним фільмом міжнародного Міланського кінофестивалю, який проходив в Італії з 4 по 14 вересня. Про це повідомила прес-служба кінокомпанії «Артхаус Трафік».

 

Головний приз фестивалю фільм «Плем'я» розділив з картиною Navajazo режисера Рікардо Сілви. За словами журі, рішення нагородити дві стрічки далося суддям непросто, оскільки обидві стрічки розширюють межі кіномови і жанрів.

 

15 вересня відбудеться прем'єра фільму «Плем'я» в Парижі. Серед очікуваних гостей показу - французькі режисери Гаспар Ное («Незворотність») і Бруно Дюмон («Фландрія»).

 

Нагадаємо, фільм «Плем'я» Мирослава Слабошпицького був одним з претендентів на подання від України Американської кіноакадемії в якості кандидата в номінації За кращий фільм іноземною мовою. 9 вересня український Оскарівський комітет оголосив претендентом фільм «Поводир» Олеся Саніна. 10 вересня творча група стрічки «Плем'я» у відкритому листі Українському Оскарівському комітету, Міністерству культури України та Державному агентству з питань кіно оскаржила процедуру голосування  через порушення демократичних принципів. Сьогодні, 15 вересня, проходять повторні збори комітету, на якому ця заява буде розглянута.

 

Фільм «Плем'я» буде представлений в офіційній програмі Pearls («Перлини») 62-го Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні (Іспанія), що пройде 19-27 вересня, а також  було представлено  у програмі Discovery («Відкриття») 38-го Міжнародного кінофестивалю в Торонто (Канада).

 

Раніше стрічка «Плем'я» здобула три призи конкурсної програми «Тиждень критики» Міжнародного Каннського кінофестивалю. Стрічка здобула також гран-прі російського кінофестивалю «Зеркало» імені Андрія Тарковського і перемогла в номінації «Ігрове кіно» 11-го Єреванського міжнародного кінофестивалю «Золотий абрикос». Також у переліку нагород «Племені» - приз Міжнародного журі секції «Паралелі та зустрічі» XXI Фестивалю європейського кіно (European Film Festival Palić) і гран-прі хорватського кінофестивалю в Мотовані.

 

В український прокат стрічка вийшла 11 вересня. Побачити «Плем'я» можна на екранах 36 кінотеатрів.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»