ТЕЛЕКРИТИКА

Газети «Донбасс» і «Вечерний Донецк» призупиняють вихід через вимогу сепаратистів змінити редакційну політику

Співробітники газети «Донбасс» у м.Донецьку повідомляють, що прийняли рішення про призупинення випуску видання через відмову змінити редакційну політику на вимогу сепаратистів. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на джерела у редакції газети «Донбасс».

 

Нагадаємо, вчора, 2 червня, представники самопроголошеної «Донецької народної республіки» захопили редакції донецьких газет «Донбасс» і «Вечерний Донецк» у м. Донецьку, забрали у полон головних редакторів Олександра Брижа і Леоніда Лапу та вимагали від керівництва цих ЗМІ зміни редакційної політики.

 

Увечері того ж дня головний редактор газети Олександр Бриж пілся переговорів із сепаратистами заявив, що відмовляється змінити редакційну політику видання. За словами журналістів, головред повідомив, що якщо редакційний колектив виконуватиме умови «ДНР», газета порушуватиме законодавство України. Водночас виходити в незмінному вигляді газета не може через погрози терористів. На загальних зборах трудового колективу, за словами джерела УНІАН,  Олександр Бриж заявив, що через вимоги самопроголошеної «Донецької народної республіки» змінити редакційну політику газета призупиняє вихід, журналістський колектив йде у безоплатну відпустку.

 

Журналісти також повідомили, що останній номер газети «Донбасс» вийшов на 8 шпальтах замість 16. Читачі попереджені, що поки що газета виходити не буде.

 

Журналісти газети «Донбасс» повідомляють, що аналогічна ситуація склалася і в газеті «Вечерний Донецк», колектив якої теж відправлено у безоплатну відпустку.

 

Нагадаємо, 2 червня озброєні представники самопроголошеної «ДНР» захопили редакції газет «Донбасс» і «Вечерний Донецк», паралізувавши діяльність журналістів, і вивели звідти головних редакторів Олександра Брижа і Леоніда Лапу. З ними також добровільно, для участі у переговорах пішов журналіст Андрій Кривцун. Після переговорів з представниками «ДНР» головредів було відпущено. Водночас представники самопроголошеної «Донецької народної республіки» зажадали від газет «Донбасс» і «Вечерний Донецк» зміни редакційної політики і погрожували, що можуть це зробити і без керівників цих ЗМІ.

 

Протест проти захоплення редакторів газет у Донецьку висловила Національна спілка журналістів України (НСЖУ).

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»