ТЕЛЕКРИТИКА

Захоплених у Донецьку головних редакторів газет Олександра Брижа та Леоніда Лапу звільнено

Із полону бойовиків звільнено захоплених сьогодні,  2 червня, головного редактора газети «Донбасс» Олександра Брижа та журналіста видання Андрія Кривцуна, а також головреда «Вечернего Донецка» Леоніда Лапу. Звільнення журналістів «Телекритиці» підтвердили співробітники газети «Донбасс», аткож Національна спілка журналістів України (НСЖУ).

 

«Через кілька годин «виховної роботи» з донецькими редакторами наших колег відпустили, але ситуація залишається надзвичайно напруженою. Журналісти не знають, які звинувачення чи вимоги їм  ставлять», - зазначають у НСЖУ.

 

Автори звернення вимагають припинити силовий тиск на редакторів донецьких ЗМІ. «Національна спілка журналістів України обурена фактом захоплення озброєними силовиками секретаря НСЖУ, голови обласної організації Спілки, головного редактора газети «Донбасс» Олександра Брижа та ще кількох донецьких журналістів. Сьогодні озброєні люди з автоматами увійшли в приміщення, де розташовуються редакції газет «Донбасс», «Вечерний Донецк», та обласної організації НСЖУ,  погрожували журналістам та забрали важливі, на їхню думку, документи й інформацію в електронному вигляді», - наголошують представники НСЖУ.

 

Національна спілка журналістів України також заявляє, що обурена фактом системного захоплення редакцій та викрадення редакторів. «Ми констатуємо, що на Сході України триває справжнє полювання на журналістів, які не погоджуються перетворювати свої видання на бойові листки терористичних угруповань», - йдеться у заяві НСЖУ.

 

НСЖУ вимагає від правоохоронних органів належного реагування на факти злочинів проти журналістів та забезпечення захисту для медіа і співробітників ЗМІ, які працюють у надзвичайних умовах.

 

Нагадаємо, Олександра Брижа та Леоніда Лапу захопили кілька озброєних бойовиків, як увірвалися до редакцій видань «Донбасс» і «Вечерний Донецк», які розташовані у приміщеннях будівлі друкарні «Донеччина» (на фото). Без жодних пояснень їх вивезли до будівлі Донецької облдержадміністрації. Заступник головного редактора Андрій Кривцун також опинився у заручниках. За словами журналістів видання, він добровільно поїхав із бойовиками, аби провести переговори.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Девушкой месяца в Playboy впервые стала модель-трансгендер