ТЕЛЕКРИТИКА

Томенко пропонує створити громадську раду каналу «Рада» і спільно з колективом шукати керівника (ВІДЕО)

Поки що голова Комітету свободи слова пропонує залишити Василя Климчука тимчасово виконуючим обов’язки директора каналу


Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко пропонує голові Верховної Ради Олександру Турчинову призначити тимчасово виконуючим обов'язки директора каналу «Рада» Василя Климчука. На його думку, остаточне рішення про призначення керівника каналу необхідно ухвалити після консультацій з трудовим колективом та фахівцями в галузі медіа, вважає він. Про це він сказав під час чергового засідання Комітету 12 березня.

 

Микола Томенко зазначив, що він отримав заяву від 11 працівників каналу, які були не згодні з призначенням Василя Климчука на посаду директора «Ради». Нагадаємо, 7 березня Василя Климчука знову призначено директором телеканалу «Рада».

 

Пан Томенко вкотре запропонував створити громадську раду каналу з представників усіх парламентських фракцій і двох депутатських груп. «Таким чином це буде 7 осіб. Оскільки це парламентський канал, то думаю, що й громадська рада має бути з депутатів. Громадська рада розпочне працювати з трудовим колективом і випрацює спільне рішення. Я розмовляв з працівниками, спільної кандидатури на посаду директора у них немає. Якщо знайдеться кандидатура, яка влаштує більшість людей, і звісно з концепцією розвитку каналу, то ми не заперечуватимемо», - зазначив він.

 

Водночас Микола Томенко нагадав, що коли Комітет розглядав питання цензури і необ'єктивності висвітлення подій про протести в Україні, він особисто просив працівників написати про це заяву. Але жоден з них не наважився заявити відкрито про цензуру, хоча в приватних розмовах про це вони розповідали. «Я радий, що майданна свідомість працівників каналу проявилася тільки після того, як Янукович утік у Ростов. Але я думаю, що ми повинні бути чесними один з одним, і не треба нам дорікати, що ми не погодили з сотниками чи правим сектором виконуючого обов'язки керівника каналу», - сказав пан Томенко, порадивши робити висновок не тільки керівникам каналу, а й журналістам.

 

За словами голови Комітету, якщо журналісти не займатимуть принципову позицію, то хто б не був керівником каналу, там ніколи не буде дотримання журналістських стандартів.

 

«Ми повинні показати, що в перспективі це теж канал суспільного мовлення, це очевидно», - зауважив Микола Томенко.

 

 

Як писала «Телекритика», співробітники парламентського телеканалу «Рада» висловили недовіру керівництву в особі виконуючого обов'язки директора каналу Василя Климчука.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Валерий Вареница рассказал как на Плюсах изменятся цены на телерекламу в следующем году

Общество

Канал «Украина» объявил кастинг на шоу по формату The Brain

Популярное на ТелекритикеБизнес

Валерий Вареница рассказал как на Плюсах изменятся цены на телерекламу в следующем году

Бизнес

Конференция «Медиаправо 2018»: практика применения языковых квот на телевидении и предвыборные законодательные медиаинициативы

Бизнес

Нацсовет проверит новый телеканал Мураева из-за самовольного изменения логотипа, формата и программной концепции

Общество

Канал «Украина» объявил кастинг на шоу по формату The Brain