ТЕЛЕКРИТИКА

Фільм «Іван Сила» здобув премію імені Лесі Українки за кращі твори для дітей та юнацтва

31 січня Комітет з присудження урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва оголосив лауреатів премії 2013 року у чотирьох номінаціях. Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

 

За результатами таємного голосування в номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» перемогу здобув творчий колектив повнометражного дитячого фільму «Іван Сила» у складі актора, режисера, сценариста, продюсера Віктора Андрієнка, актора, режисера, сценариста Ігоря Письменного, художника-постановника Ігоря Філіпова, кінооператора Олександра Кришталовича, а також композитора, диригента Ігоря Стецюка.

 

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогу здобула українська письменниця Надія Гуменюк за свою книгу «Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду».

 

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» першість отримала львівська художниця Вікторія Ковальчук за книгу «Про фею Дорофею».

 

Серед переможців - творчий колектив вистави Запорізького академічного обласного театру юного глядача «Я не прощаюся...» (за оповіданням О. Артеменко). Вона визнана кращою театральною виставою для дітей та юнацтва.

 

Загалом, за словами першого заступника голови Держкомтелерадіо України Анатолія Мураховського, цього річ на конкурс надійшло 62 художніх творів від 46 номінантів.

 

Нагадаємо, що премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджується щороку до дня народження відомої поетеси - 25 лютого, за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання. Статус урядової вона отримала 14 січня 2004 року, а розмір грошової винагороди - 10 тисяч гривень.

 

Лада Голубєва для «Телекритики»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»