ТЕЛЕКРИТИКА

Журналіст Сергій Сакадинський уже понад 100 днів у полоні. Його перевели з Луганська до Красного Луча

Головного редактора інтернет-видання «Політика 2.0» Сергія Сакадинського, якого терористи з «ЛНР» утримують у полоні вже більше 100 днів, перевели з підвалу 5-го гуртожитку Східноукраїнського національного університету ім. Даля (Луганськ) до міста Красного Луча. Про це повідомив сайт луганських журналістів jyrnalist.ru, цю ж інформацію «Телекритиці» підтвердили колеги пана Сакадинського.

 

«За оперативною інформацією, Сергія перевезли в Красний Луч. Батальйон, який утримує в полоні головреда сайту "Політика 2.0" перебирається в Красний Луч і навіщось перевозить із собою й полонених. Інформація перевіряється», - пише видання.

 

Нагадаємо, Сергія Сакадинського та його дружину Марію Гавак захопили в полон 2 серпня на їхній дачі в районі селища Гостра Могила Луганської області. По приїзду на дачу Сергій Сакадинський та Марія Гавак не знайшли своєї машини, яку залишили там раніше. Пізніше виявилося, що авто напередодні конфіскували бойовики. Саме речі й документи, знайдені в машині, й стали «доказами» проти журналіста та його дружини. «У машині вони знайшли український прапорець і нібито якісь документи, які доводять, що Сергій є почесним активістом Луганського Євромайдану», - розповіла згодом пані Гавак.

 

При затриманні бойовики також вилучили в журналіста та його дружини мобільні телефони. У телефоні пана Сакадинського бойовики знайшли фото із заходів у центрі Луганська, які той відвідував як журналіст.

 

Марію Гавак звільнили 1 жовтня, в цей день їй дозволили побачити чоловіка. «Він сказав, що паперів, через які ми потрапили в полон, так ніхто й не бачив і наші звинувачення не підтвердились, але його досі не відпускають», - сказала вона.

 

Рідні та друзі Сергія Сакадинського стверджують, що зверталися в усі можливі структури на території Луганської області («ЛНР»), але досі не домоглися звільнення журналіста й не отримали жодної інформації стосовно того, скільки ще його триматимуть у полоні.

 

Конфлікт Сергія Сакадинського з «ЛНР» почався ще 6 липня, коли бойовики затримали журналіста та його колегу на вулиці нібито при спробі зняти військовий об'єкт. Згодом бойовики прийшли до журналіста додому та конфіскували всю електроніку, крім мобільних телефонів.   

 

В той час як рідні Марії Гавак та Сергія Сакадинського намагалися вирішити проблему на місцевому рівні, сама пані Гавак після свого звільнення звернулася до місії ОБСЄ в Луганській області. Представники ОБСЄ пообіцяли зробити все, що в їхніх силах, проте гарантій також дати не змогли.

 

Пані Гавак передає прохання чоловіка: «Він просив розповісти, де він і що з ним, сподівається, що суспільний резонанс може допомогти!»

 

Нагадаємо, 20 вересня правозахисний центр «Поступ», інформаційне агентство Informator.lg.ua, Кримський правозахисний центр «Действие», ініціатива «Восток-СОС» звернулися до представників ОБСЄ та ООН з проханням актуалізувати в ході багатосторонніх переговорів питання неприпустимості тиску на журналістів на території так званої «ЛНР». Вони також вимагали негайного і безумовного звільнення Сергія Сакадинського.

 

Також майже три місяці в полоні на Донбасі перебуває харківський журналіст Роман Черемський. У середині серпня його з колегою - правозахисником Валерієм Макеєвим - затримали «ополченці» та тримали в приміщенні Військової комендатури м. Ровеньки за підозрою у шпигунстві. За останньою інформацією, яку родина пана Черемського отримала від волонтерів, Роман перебуває в Луганську в так званому Міністерстві оборони ЛНР. Попри численні звернення рідних та друзів до правоохоронних органів, досі жодних кроків для звільнення журналіста не зроблено.

 

23 вересня Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) оприлюднили заяву, у якій закликали українську владу та правоохоронні органи докласти максимум зусиль для звільнення полонених українських журналістів.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Популярное на ТелекритикеБизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Дуся

Сушко написала прощальный пост

Бизнес

Кредиторы выставили каналу группы «Интер» счет на 282 млн гривен