ТЕЛЕКРИТИКА

Deutsche Welle позбавила Олену Білозерську призу міжнародного конкурсу блогів The Bobs

Deutsche Welle, організатор міжнародного конкурсу блогів і медіа-активістів The Bobs, позбавила Олену Білозерську призу глядацьких симпатій за найкращий україномовний блог. Про це йдеться на сайті конкурсу.

 

«Після ретельної перевірки Deutsche Welle вирішила зняти кандидатуру Олени Білозерської з конкурсу The Bobs. Тому приз глядацьких симпатій за кращий блог українькою мовою в 2013 р. присуджено не буде», - повідомляє сайт міжнародного конкурсу.

 

Дане рішення Deutsche Welle прийняла разом із незалежним членом міжнародного журі від України Мустафою Найємом після ретельної перевірки блогу номінантки.

 

Мустафа Найєм на своїй сторінці у Facebook пояснив, що йому не хотілося б, щоб у перший рік участі України у конкурсі виник такий скандал. «Це спільне рішення - моє і редакції Deutsche Welle. Головний аргумент: мені не хотілося б, щоб перший же рік участі української мови в конкурсі The Bobs ознаменувався таким скандалом. У цьому є й частка моєї відповідальності», - написав журналіст.

 

Анулювання результатів конкурсу організатори пояснюють наявністю право-популістських повідомлень у блозі української номінантки. «Після оголошення результатів конкурсу, редакцію Deutsche Welle було повідомлено, що в записах блогу Олени Білозерської, опублікованих кілька років тому, містяться право-популістські повідомлення, що не відповідає критеріям конкурсу та ідеології Deutsche Welle», -пояснюють організатори конкурсу.

 

У своєму повідомлені організатори також зазначили, що вони отримали велику кількість листів від громадських діячів та політиків у підтримку блогу Олени Білозерської, але у прийняті рішення про анулювання результатів вирішили користуватися лише власними критеріями.

 

«Для оцінки справедливості присудження премії Deutsche Welle вирішила користуватися власними переконаннями, незалежно від голосування користувачів. Як медіа-підприємство, яке сповідує цінності демократії, дотримання прав людини, свободи слова та думки, для нас найвищою вимогою залишається достовірність», - ідеться на сайті The Bobs.

 

Нагадаємо, після оголошення результатів конкурсу, за якими у номінації «Кращий блог українською мовою» було визнано блог Олени Білозерської, ініціативна група на чолі із головним редактором інтернет-журналу LIVA.com.ua Андрієм Манчуком звернулась до організаторів конкурсу з петицією з вимогою скасувати його результати.

 

У петиції вказано, що українська права журналістка і громадська активістка Олена Білозерська у своєму блозі «пропагує расистські та інші антидемократичні дискримінаційні ідеї», та що її публікації порушують умови конкурсу The Bobs.

 

Андрій Манчук на своїй сторінці у Facebook також ставить питання, чому організаторів конкурсу The Bobs не поінформували, що представлений від України блог містить пости під заголовком «Голокосту не було!» або уривки із художнього твору про Адольфа Гітлера, який, за словами Олени Білозерської, пише вона сама.

 

У відповідь на ініціативу представників лівих рухів громадські діячі та народні депутати почали підписувати петицію на захист Олени Білозерської. У петиції зокрема зазначається, що після перемоги блогу української журналістки Олени Білозерської у конкурсі The Bobs у номінації «Кращий блог українською мовою», упереджені щодо Олени Білозерської люди розгорнули в інтернеті кампанію проти неї, а також надіслали звернення до керівників Deutsche Welle. Підписанти петиції за захист блогерки стверджують, що Олена Білозерська систематично висвітлює різноманітні протестні акції, які проводять партії та організації різного політичного спрямування, а також - акції з виключно соціальними вимогами.

 

Згодом Deutsche Welle заявила, що поважає рішення незалежних членів журі і результати голосування користувачів стосовно блогу Олени Білозерської. Хоча це не означає, що Deutsche Welle погоджується з окремими висловлюваннями автора блогу. Організатори нагадали, що блог Олени Білозерської отримав більшість голосів із суттєвим відривом (46%) і став переможцем за версією публіки серед україномовних блогів. Але приз журі він не отримав.

 

Як повідомляв MediaSapiens, фіналістами цьогорічного The Bobs стали блог китайського автора Лі Ченгпенга («Найкращий блог»), марокканський проект «475» («Найкраща кампанія соціального активізму»), китайський сайт FreeWeibo («Найкраща інновація»), приз від медіаорганізації «Репортери без кордонів» (RSF) отримав журнал Фабі Кувассі.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Популярное на ТелекритикеБизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Дуся

Сушко написала прощальный пост

Дуся

Лигачева, не церемонясь, уволила журналистку после 8 лет работы. Последняя указала на попытки цензуры и «психологический прессинг»