ТЕЛЕКРИТИКА

Deutsche Welle поважає рішення членів журі і результати голосування за блог Білозерської

Аргументом на користь Білозерської є те, що її номінував Найєм


Deutsche Welle, організатор міжнародного конкурсу блогів і медіа-активістів The Bobs, заявляє, що поважає рішення незалежних членів журі і результати голосування користувачів стосовно блогу Олени Білозерської. Хоча це не означає, що Deutsche Welle погоджується з окремими висловлюваннями автора блогу. Про це йдеться на сайті конкурсу.

 

Deutsche Welle наголошує, що кандидатів від України номінував незалежний член міжнародного журі Мустафа Найєм - український журналіст і блогер афганського походження (за умовами конкурсу The Bobs кандидатів номінують відомі блогери з різних країн світу).

 

Відповідно до обґрунтування Мустафи Найма, Олена Білозерська є однією з найактивніших і найвпливовіших українських блогерів, її блог сприяє відкритій дискусії про погляди і теми, які поширені в Україні. Йдеться, зокрема, і про правопопулістські погляди, які виникають через проблеми, що замовчуються враженими цензурою провідними ЗМІ. Блог не закликає до насильства чи екстремізму. У ньому є місце для різних поглядів, які нерідко стають предметом необхідної політичної дискусії у тому числі й завдяки блогу Білозерської, вважає пан Найєм.

 

За результатами онлайн-голосування, під час якого було висунуто десять кандидатур, цей блог Олени Білозерської отримав більшість голосів із суттєвим відривом (46%) і став переможцем за версією публіки серед україномовних блогів. Але приз журі він не отримав.

 

«Deutsche Welle поважає рішення стосовно номінації незалежних членів журі і результати голосування користувачів. Це не означає, що DW погоджується з окремими висловлюваннями автора блогу. Призами членів журі The Bobs нагороджуються онлайн-проекти, які відстоюють права людини і демократію в контексті свободи думок і які стимулюють розгортання відкритої дискусії в інтернеті», - йдеться на сайті конкурсу.

 

Мустафа Найом у коментарі Deutsche Welle щодо критики згаданої номінації зазначив: «Відомо, що Білозерська - блогер правих і, як це часто називають в Україні, патріотичних поглядів. І я хотів би наголосити, що я особисто далеко не завжди з нею погоджуюсь. Я не поділяю її ставлення до іноземців та деякі інші її погляди. Гадаю, це очевидно, що мені  - українцеві, який народився в Афганістані - огидні ксенофобські і радикальні ідеї. Тим не менше, я вважаю, що рішення номінувати блог на The Bobs 2013 - правильне. Як на мене, Олена Білозерська своїм блогом виконує важливу функцію в Україні - надає простір для відкритої дискусії про погляди і теми, які поширені у суспільстві».

 

Як повідомляла «Телекритика», ініціативна група на чолі із головним редактором інтернет-журналу LIVA.com.ua Андрієм Манчуком звернулась до організаторів конкурсу The Bobs з петицією з вимогою скасувати його результати, за якими найкращим блогом українською мовою було визнано журнал Олени Білозерської.

 

У петиції вказано, що українська права журналістка і громадська активістка Олена Білозерська у своєму блозі «пропагує расистські та інші антидемократичні дискримінаційні ідеї», та що її публікації порушують умови конкурсу The Bobs.

 

Андрій Манчук на своїй сторінці у Facebook також ставить питання, чому організаторів конкурсу The Bobs не поінформували, що представлений від України блог містить пости під заголовком «Голокосту не було!» або уривки із художнього твору про Адольфа Гітлера, який, за словами Олени Білозерської, пише вона сама.

 

У відповідь на ініціативу представників лівих рухів громадські діячі та народні депутати почали підписувати петицію на захист Олени Білозерської. У петиції зокрема зазначається, що після перемоги блогу української журналістки Олени Білозерської у конкурсі The Bobs у номінації «Кращий блог українською мовою», упереджені щодо Олени Білозерської люди розгорнули в інтернеті кампанію проти неї, а також надіслали звернення до керівників Deutsche Welle. Підписанти петиції за захист блогерки стверджують, що Олена Білозерська систематично висвітлює різноманітні протестні акції, які проводять партії та організації різного політичного спрямування, а також - акції з виключно соціальними вимогами.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Побег от проблемного кино

Популярное на ТелекритикеБизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Дистрибуция каналов четырех ведущих телегрупп в 2019 вырастет до 10,5 гривны. ОБНОВЛЕНО

Дуся

Идем со мной, мальчик, я покажу тебе «Ворошиловград»

Бизнес

Побег от проблемного кино