ТЕЛЕКРИТИКА

"Уроки патріотизму" від Дмитра Тєрєшкова і Василіси Фролової на радіо "Вєсті"

Тєрєшков, цитуючи Льва Толстого: "Патриотизм - это безнравственно!".


У неділю, 3 серпня, ведучі радіо "Вєсті" Дмитро Тєрєшков і Василіса Фролова в "Ефірі без правил" висміяли запроваджувані Міносвіти "Уроки мужності", порівнявши через це Україну з Північною Кореєю. "Такие уроки - только там", - мовив Тєрєшков і продовжив питанням: "А есть ли подобное в Бельгии или Японии?".

При цьому обидва ведучі вели себе як блазні, висміюючи не лише шкільну новацію, а й взагалі такі поняття як патріотизм, любов до Батьківщини. Тєрєшков навіть цитату навів з Толстого: "патриотизм - это чувство грубое, вредное, стыдное, дурное, а главное - безнравственное".

І це лунає в українському ефірі в той час, коли наші хлопці гинуть за Україну на Донбасі!!! Коли рухомі щирими почуттями любові до рідної землі, люди ходять у вишиванках, з пов'язаними на плечах українськими прапорами, прикрашають синьо-жовтою символікою свої будинки, автівки тощо! Коли все суспільство через волонтерів відчайдушно допомогає фронту!

Наскільки доречна піднята ведучим тема на тлі і в контексті цих буремних, трагічних подій, в яких гартується українська нація й міцініє у боях за свою Незалежність українська Держава? За данних обставин виголошена Тєрєшковим цитата сприймається плювком у саму українську душу, звучить глибокою зневагою до героїзму патріотів, що захищають Україну від російських загарбників ціною власного життя!

Яким же проросійським моральним виродком потрібно бути (Тєрєшков на відміну від Матвія Ганапольского, Сакена Аймурзаєва та інших колег по радіо - не громадянин Росії, тобто "наш", доморощений), аби вдатися до такого саме зараз! І спокійно ходити по землі далі, готуючи на черговий ефір новий антиукраїнський вибрик та розмірковуючи, а як ще можна принизити українців. Що б іще такого сказати, аби ранити нас ще глибше, щоби нам було болючіше. Бо судячи зі всього, Тєрєшков відчуває від цього кайф, насолоду морального садиста, адже подібні висловлювання трапляються в нього регулярно. Скільки ж можна це терпіти?

До честі аудиторії, протягом опитування близько 80 % слухачів висловилися за "уроки мужності". Думаю, голосували в тому числі наперекір ведучим, котрі, як могли, з "шутками да прибаутками", знущалися над патріотичними почуттями українців. "Я розочарован", - підсумував Тєрєшков.

"Если мне близки слова Толстого, то как мне быть с ЭТИМ ГОСУДАРСТВОМ при том, что мой ребенок идет в школу и я не хочу уроков мужества?" - продовжив бідкатися в ефірі Тєрєшков. А хіба відповідь не очевидна? Батьківщина Толстого чекає на тебе! Чого ж ти досі тут? Чого псуєш собою повітря і паплюжиш українську землю?

Тим більше, що слова російського класика напрочуд слушні й підходящі якраз для характеристики саме російського патріотизму - завжди великодержавного, шовіністичного, імперського, загарбницького, завойовницького. Український патріотизм - принципово інший. То їдь до Москви і повчай там путіна, йому Толстого цитуй! А нам - не треба, у нас, українців - інші орієнтири.

КНИЖНЫЙ БУЛЬВАР: Август 2011

Главное в разделе

Дуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Дуся

Бывшая жена Андрея Джеджулы побывала у него на свадьбе в качестве гостя

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Бывшая жена Андрея Джеджулы побывала у него на свадьбе в качестве гостя

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту