ТЕЛЕКРИТИКА

Ольга Червакова ушла с СТБ из-за чрезмерного насилия

Ольга Червакова ушла с СТБ из-за чрезмерного насилия   Самая принципиальная и самая красивая журналистка - парламентский корреспондент Ольга Червакова сегодня подала заявление об уходе с работы. Вот что она написала на своей страничке в Фейсбук:


Самая принципиальная и самая красивая журналистка - парламентский корреспондент Ольга Червакова - сегодня подала заявление об уходе с работы. Вот что она написала на своей страничке в Фейсбуке:  

«Сьогодні я написала заяву про звільнення з СТБ. Це було моє особисте рішення. В анкеті, наданій відділом кадрів, в графі «Причина звільнення» я вказала «в зв'язку з незгодою з редакційною політикою». За останній рік «Вікна» змінили пріорітети, і деякі з них виявилися для мене неприйнятними. Весь цей час я вважала за правильне у разі незгоди з чимось вести дискусію всередині редакції, не спрямовуючи критику назовні. А в разі, якщо протиріччя стануть непереборними, - звільнитися. Мені шкода, що зараз склалася саме така ситуація. Я пропрацювала на СТБ 10 років, я дуже пишаюсь тим, що була частиною легендарних «Вікон» зразка 2005 - 2011 років. Мені насправді дуже важко їх залишати. Ще раз наголошую: це було моє особисте рішення, і я про нього не шкодую».  

Понятно, что тут же начался шквал вопросов - почему Оля отважилась на такой шаг. И вот как она это объяснила:  

«Люди! Не робіть з мене героя! Це не політичний крок. Своїм уходом я лише хочу привернути увагу до неприпустимості пропаганди насильства на телебаченні. Вбивства, самогубства, згвалтування - це теж частина життя, яку неможна замовчувати. Але подавати їх як природні пересічні події дуже небезпечно. Ми живемо у хворому суспільстві, де мало хто здатен сприймати критично те, що показують по телебаченню. Історії про вбивства стають для людей не приводом для осуду, а прикладом для наслідування. Тим, що ми говоримо про насильство, ми продукуємо нове насильство. Ми дожилися до такого, що громадяни на вулицях вже вбивають одне одного. Телебачення винно в цьому не в останню чергу.  

Ще раз щодо СТБ. Я політичний журналіст. У «Вікнах» зараз сюжетів про політику - мінімум. Ніша, яку я займала, зникла, ця епоха пішла в минуле. Коли я говорю про незгоду з редакційною політикою, то маю на увазі саме неприпустимість великої кількості сюжетів про насильницькі дії. Пріорітети редакції відрізняються від моєї думки. Тому я залишила своє робоче місце. Ось і все».  

P.S. Напомню, около года назад главным редактором «Вікон» стал Владимир Павлюк. А о том, что именно в новостных выпусках СТБ очень много «чернушных» сюжетов, мы с Мусей говорили уже неоднократно.  

Дуся  

Фото: Владимира Герасимова

Главное в разделе

Дуся

Сушко написала прощальный пост

Дуся

Лигачева, не церемонясь, уволила журналистку после 8 лет работы. Последняя указала на попытки цензуры и «психологический прессинг»

Популярное на ТелекритикеБизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Дуся

Сушко написала прощальный пост

Дуся

Лигачева, не церемонясь, уволила журналистку после 8 лет работы. Последняя указала на попытки цензуры и «психологический прессинг»