ТЕЛЕКРИТИКА

Образ Януковича успішно втілений на екрані американським актором Томасом Вілсоном!

Комедіант зіграв Віктора Федоровича сам того не знаючи. Це сталося далекого 1989 року у другій частині культової стрічки "Назад, у майбутнє!".


Комедіант зіграв Віктора Федоровича сам того не знаючи. Це сталося далекого 1989 року в другій частині культової стрічки "Назад, у майбутнє!".

Є такі фільми, які я вже передивився безліч разів, але кожного разу дивлюся знову і знов, коли їх показують по телевізору. Вони різного жанру.
 
Серед уподобаних мною кінострічок - "Хоробре серце", "Роккі" (окремі частини), "Форест Гамп", "Обличчя зі шрамом", "Кримінальне чтиво", "Основний інстинкт", "Термінатор-ІІ", "Леон-кілер", "Чужий" (І-ІV), "Голий пістолет" і безумовно "Назад, у майбутнє!" в трьох частинах.
 
Це неповний перелік, але названі художні картини спадають на згадку першими. Вони справляють на мене гіпнотичне враження. Ніяк не можу утриматися від чергового пререгляду, незважаючи на те, що знаю в них чи не кожен кадр, як і репліки персонажів.
 
Минулого вікенду по "Новому каналу" йшло "Назад, у майбутнє!". Так от, коли дивився ІІ-гу частину фантастичної трилогії, ніяк не міг позбутися аналогій з сучасними українськими реаліями.
 
Через ворожі підступи та промахи самих мандрівників у часі, їхнє життя перетворюється на суцільне жахіття. Низка фатальних подій призводить до часово-просторового парадоксу, внаслідок чого утворюється інша - викривлена реальність, в якій все летить шкереберть, стає з ніг на голову, набуває потворних форм. Відбувається те, що не мало статися за будь-яких обставин, хіба що могло примаритися у кошмарному сні. Світом правлять злодії, а добрі люди потерпають від їхніх безчинств.

Недолугий злодюжка Біфф Теннен, чиє реальне місце в житті бути не більше ніж автомийником - стає найбагатшою та найвпливовішою людиною в місті, а городянам насаджується культ його особи. Стрімкий злет основнаний на обмані. З далекого майбутнього йому до рук потрапив спортивний альманах із вказаними результатами різноманітних змагань. Свої капітали він зробив на ставках, пояснюючи точність прогнозів неабияким везінням.
 
Тепер під Біффом Тенненом - бізнес, влада, поліція, суди. Все ним куплено, підім'ято під себе, узурповано. В місті торжествує беззаконня, процвітає корупція і вулична злочинність - раз по раз спалахуть перестрілки. Символом таких змін стала побудова Біффом Тенненом величезного казино на місці палацу правосуддя.
 

 
Головні герої картини - винахідник машини часу, науковець Еммет Браун (Док) та його молодший друг Марті Макфлай усвідомлюють, що самі винні у такому розвитку подій, адже перебуваючи в майбутньому останній спокусився на спортивний альманах з метою легкого заробітку. Док категорично відмовив Марті, затсерігши від використання наукових винаходів з корисливою метою, та викинув спортальманах у сміттєвий бак. Але розмову підслухав старий Теннен і вирішив скористатися ідеєю. Вилучивши момент, дідуган викрадає машину часу і потрапляє на ній у минуле, де передає спортивний альманах самому собі, тільки молодому.

Так от, коли я дивився на цього збагатілого Біффа Теннена, не міг позбутися від думки, що він дуже когось нагадує. За життєвою долею, манерами поведінки, навіть комплекцією... І зрештою мене осяяло: та це ж викапаний Віктор Федорович! З нечуваною розкішшю Межигір'я, власноруч знищеним правосуддям та поверненням в країну лихих дев'яностих в плані криміногенної ситуації. З такими самими як і в кіноперсонажу більш ніж сумнівними біографією, мораллю та ІQ.

Знав би Томас Френсіс Вільсон, що матиме прототипа свого героя, який за два десятки роки після виходу фільму на екран, зможе відтворити кіносюжет в реальності та ще й в масштабах найбільшої європейської країни...
 
У фільмі головною причиною викривлення природного ходу подій став потрапивший з майбутнього у нечисті руки спортивний альманах. В українських же реаліях головною бідою, яка спричинила ланцюгову реакцію, що призвела до викривлення і жахливого спотворення по-європейськи гідного майбутнього країни, стала криза відносин всередині Помаранчевої коаліції, зокрема між її лідерами. Відтак до влади в Україні прийшов не вигаданий, а цілком реальний і конкретний  Біфф Теннен з Єнакієвого.
 
Але хотілося б нагадати невтішний кінець кіношного персонажу: в підсумку, той завжди опинявся в лайні. В прямому смислі слова. У всіх трьох частинах: то у вантажівку з перегноєм вріжеться, то візок з кобилячим кізяком на себе переверне і - по вуха у нечистотах. Подивимося, як воно буде в натурі. Принаймні, ялинковий вінок на єнакієвського Біффа Теннена вже падав, а сам він давно перетворився на ходячий конфуз...

Главное в разделе

Дуся

Сушко написала прощальный пост

Дуся

Лигачева, не церемонясь, уволила журналистку после 8 лет работы. Последняя указала на попытки цензуры и «психологический прессинг»

Популярное на ТелекритикеБизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Дуся

Сушко написала прощальный пост

Дуся

Лигачева, не церемонясь, уволила журналистку после 8 лет работы. Последняя указала на попытки цензуры и «психологический прессинг»