ТЕЛЕКРИТИКА

Через конфлікт правовласників перша масштабна стрічка про АТО «Гвардія» залишається без фінансування

Медіакомпанія «1+1 медіа» 8 січня зробила несподівану заяву: фінансування зйомок фільму «Гвардія» з державного бюджету, на яке претендує її партнер - кінокомпанія «Президент фільм Україна», - було б "сумнівним і недоцільним".

 

"Сто відсотків матеріалу вже відзнято і не вимагає додаткових ресурсів, тому використання державних грошей [для цього проекту] нам здається більш ніж сумнівним", - прокоментував ситуацію генеральний продюсер телеканалу "2+2" Гліб Корнілов.

 

«Гвардія» - серіал, заснований на реальних подіях, історія добровольців Національної гвардії. У головних ролі - Олексій Горбунов, Ахтем Сеїтаблаєв, Дмитро Ступка. Прем'єра відбулась 23 травня 2015 року. Рейтинг показу на каналі «2+2» був у п'ять разів вищий за середній рейтинг каналу, частка - у 2,5 рази вища за середню.  

 

Всього планувалося зняти 12 серій «Гвардії», але у підсумку з’явилися лише чотири. Решту мали дозняти у травні, а показ мав відбутися восени 2015 року.  

 

 

Ще у 2014 році компанія «Президент фільм Україна» подала заявку у Держкіно на створення повнометражного фільму «Гвардія». Кінокомпанія пройшла конкурс, пітчинг та експертні комісії, Держкіно прийняло рішення про виділення коштів на створення фільму.

 

Згідно з даними на сайті «Держкіно», фільм «Гвардія» додали у програму виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2015/2016 роки. Проте договір про державне фінансування так і не підписали через конфлікт правовласників.

 

Зараз права на серіал належать двом іноземним компаніям Tansy Trading limited та Provanic Investments LTD. «Президент фільм Україна» є виробником стрічки, а канал «2+2» мовник. Чи мають вони відношення до іноземних компаній, а такж хто є їх бенефіціаром сторони не разголошують.

 

Директор «Президент фільм Україна» Тетяна Білозерова вважає, що об’єктивних підстав для відмови у фінансуванні немає, а причиною конфлікту називає заздрість. "Ці претензії - це особиста думка деяких суб’єктів ринку, - стверджує Білозерова. - Насправді процедура прийняття рішення по фінансуванню «Гвардії» була більш ніж прозорою". 

 

 

Менеджер пояснює, що матеріалу, відзнятого для серіалу, недостатньо для створення повнометражної версії. Необхідно не тільки перемонтувати вже відзняте, а й зробити переозвучення, зняти додаткові сцени та попрацювати з новими ефектами.

 

Голова «Держкіно» Пилип Іллєнко пояснив, що зараз його установа веде консультації з «Президент фільм», яка може отримати кошти у випадку підписання контракту: "Ми чекаємо на відповіді правовласників щодо того, чи вони згодні, чи ні. Як тільки отримаємо документи, будемо вирішувати питання держфінансування". 

  

Тим часом PR менеджер Управління маркетингу «2+2» Анна Нечай повідомляє, що «2+2»  збираються робити продовження серіалу «Гвардія»: "У зв’язку із позицією, яка викладена у заяві «1+1 медіа», щодо сумнівних дій компанії «Президент Фільм», ми не бачимо можливості подальшої співпраці з цим продакшеном". За її словами, творча група каналу працює з історіями, які ляжуть в його основу.  

 

Фото: 2+2; Сергій Скіба 

 

Главное в разделе

Бизнес

Валерий Вареница рассказал как на Плюсах изменятся цены на телерекламу в следующем году

Общество

Канал «Украина» объявил кастинг на шоу по формату The Brain

Популярное на ТелекритикеБизнес

Валерий Вареница рассказал как на Плюсах изменятся цены на телерекламу в следующем году

Бизнес

Конференция «Медиаправо 2018»: практика применения языковых квот на телевидении и предвыборные законодательные медиаинициативы

Бизнес

Нацсовет проверит новый телеканал Мураева из-за самовольного изменения логотипа, формата и программной концепции

Общество

Канал «Украина» объявил кастинг на шоу по формату The Brain