ТЕЛЕКРИТИКА

«Стоп цензурі!» та медійні організації вимагають від влади успішно розслідувати напади на журналістів і покарати винних

Журналістський рух «Стоп цензурі!» та низка медійних організацій вимагають від влади успішних розслідувань і покарання винних у нападах на журналістів. Відповідну заяву вони поширили 24 листопада з нагоди всесвітнього Дня безкарності за напади на журналістів, що відзначався 23 листопада.

 

Вони констатували, що у 2014 році нападів на журналістів було більше, але кримінальних проваджень - менше, ніж у 2013 році.

 

У свою чергу автори заяви висловили готовність співпрацювати з владою у форматі відкритих робочих груп, оперативно надавати владі факти порушень і підтримувати зусилля влади із забезпечення справедливості і свободи слова.

 

Наводимо повний текст заяви:

 

Заява

 

23 листопада у всьому світі вшановували День безкарності за напади на журналістів. З нагоди цього дня, українські та міжнародні медіа-організації звертаються до української влади із закликом розслідувати злочини проти журналістів і забезпечити дотримання принципів свободи слова.

 

Сьогодні журналісти в Україні зазнають надзвичайних ризиків, щоб донести людям інформацію, яку інакше вони не змогли б отримати. Окрім того, що журналісти працюють у зоні бойових дій, вони продовжують викривати корупцію і ставити незручні питання владі.

 

Однак у цих складних умовах ми вкотре змушені констатувати відсутність прогресу у процесах покарання винних у нападах на журналістів. Тільки у 2014 році було зафіксовано щонайменше 281 напад на журналістів і 137 фактів перешкоджання професійній діяльності, за даними ІМІ та організації «Репортери без кордонів». Однак, за даними ГПУ, з 1 січня по 31 жовтня 2014 року, лише 6 справ було скеровано до суду, і лише у 10 справах винним було оголошено про підозру. Для порівняння, у 2013-му, коли постраждалих журналістів було менше в рази, до суду було скеровано п'ять справ. За цей же період зареєстровано 136 кримінальних правопорушень за 171 статтею, всього кількість постраждалих журналістів, які подали заяви до прокуратури, - 178 осіб.

 

Медіа-організації висловлюють надзвичайну стурбованість таким високим рівнем безкарності, що лишився однією з ключових проблем медіа-сфери в Україні навіть після приходу нової влади. Не буває свободи слова і вільних журналістів без гарантій їхньої фізичної безпеки.

 

Медіа-організації вимагають від влади результату - успішних розслідувань і покарання винних. У свою чергу, медіа-організації готові співпрацювати у форматі відкритих робочих груп, оперативно надавати владі факти порушень і підтримувати зусилля влади із забезпечення справедливості і свободи слова.

 

Медіа-організації також звертаються до нового парламенту з проханням призначити головою Комітету з питань свободи слова людину, якій довіряє медіа-спільнота і яка справді буде перейматися питаннями інформаційної сфери, свободи слова й активно допомагати Україні на шляху інтеграції в європейську спільноту. У зв'язку із цим, медіа-організації пропонують новообраному парламенту затвердити кандидатуру Світлани Заліщук на посаду голови Комітету з питань свободи слова. Комітет у жодному разі не можна віддавати колишнім регіоналам і тим, хто ініціював та голосував за так звані «диктаторські закони 16 січня».

 

Влада має продемонструвати, що вона спроможна гарантувати безпеку журналістів і підтримати свободу слова не на словах, а на ділі.

 

Громадський рух «Стоп цензурі!»

ГО «Інститут масової інформації»

ГО «Центр UA»

ГО «Інститут медіа права»

ГО «Телекритика»

Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів»

МГО «Інтерньюз Україна»

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Популярное на ТелекритикеДуся

«Народ против»: трагикомедия в трех действиях

Дуся

Журналистка, расследовавшая коррупционные схемы, зарабатывает на платьица в Facebook

Бизнес

Новой ведущей «Сніданку з 1+1» стала экономист-маркетолог

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц