ТЕЛЕКРИТИКА

Телепрем’єра стрічки «Брати. Остання сповідь» відбудеться на «Інтері»

Телевізійна прем'єра художнього фільму української режисерки Вікторії Трофіменко «Брати. Остання сповідь» відбудеться на телеканалі «Інтер». Про це «Телекритиці» повідомив продюсер картини Максим Асадчий.

 

За його словами, транслюватиметься фільм в ефірі каналу через три місяці після завершення прокату в кінотеатрах. Тобто, орієнтовно в січні 2016 року. А на великих екранах кінофільм «Брати. Остання сповідь», як писала «Телекритика», можна буде переглянути починаючи з 24 вересня.

 

Опікуватиметься всеукраїнським прокатом дистрибуторська компанія «86 Прокат». «Це молода активна компанія, - коментує Максим Асадчий. - Спочатку щодо прокату ми зверталися до великих компаній. Вони висловили думку, що фільм для них недостатньо комерційний. Але знайшлася команда, яка активно за це взялася та добре робить свою роботу».

 

За даними продюсерів фільму, загальнонаціональний прокат охопить 65 кінозалів у 26 містах. Відповідаючи на запитання щодо фінансових очікувань від прокату, Максим Асадчий сказав: «Не знаю. Побачимо. Складно прогнозувати зараз».

 

Сьогодні, 23 вересня о 18:00 у столичному кінотеатрі «Київ» фільм презентують журналістам. У прес-конференції візьмуть участь голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, режисер Вікторія Трофіменко, виконавиця головної ролі Наталка Половинка, продюсери Ігор Савиченко та Максим Асадчий.

 

Нагадаємо, фільм «Брати. Остання сповідь» знято компанією Pronto Film за підтримки Державного агентства з питань кіно (у 2011 році проект Вікторії Трофименко переміг у пітчингу Держкіно). Загальний бюджет стрічки склав 16 млн грн. З них 8 млн 62 тис. грн надала держава, також було залучено кошти Pronto Film (близько 4 млн грн) та зібрано шляхом краудфандингу (близько 3 тис. грн).

 

Зйомки відбувалися у 2012-2013 роках, «Телекритика» публікувала репортаж зі знімального майданчика в Карпатах.

 

Разом із режисером та сценаристкою Вікторією Трофіменко над її дебютною картиною працювали оператор Ярослав Пілунський, продюсери Ігор Савиченко, Максим Асадчий і Том Палмен.

 

У фільмі знімалися Наталія Половинка (письменниця), Роман Луцький (молодий Станіслав), Віктор Демерташ (старий Станіслав), Орест Ягиш (Демійон), Вероніка Шостак (Ївга), Микола Береза (молодий Войтко) та Олег Мосійчук (старий Войтко). В основу сценарію картини лягла повість «Джмелиний мед» шведського письменника Торґні Ліндґрена.

 

Українська прем'єра стрічки відбулася 2014 року в рамках кінофестивалю «Молодість». Інтерв'ю з Вікторією Трофіменко читайте на «Телекритиці». Спершу прокат очікувався в грудні 2014 року.

 

Картина здобула п'ять відзнак кінофестивалів: нагороду «Найкращий дебют» на кінофестивалі в Румунії, «Найкращий сценарій» кінофестивалю «Кіношок», «Найкраща жіноча роль» у Москві й «Приз російської преси», приз журі в Багдаді. Також фільм був показаний на «Панорамі» В'єтнамського кінофестивалю в Ханої.

 

Як писала «Телекритика», картина «Брати. Остання сповідь» може бути й одним із кандидатів від України на здобуття «Оскара» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою». Однак український Оскарівський комітет досі не затверджено, а прийом заявок не оголошено.

 

У червні Національна спілка кінематографістів України сформувала новий склад комітету. До нього увійшло 17 діячів кіно та кінокритиків. Водночас генеральний директор Асоціації продюсерів України (АПУ) Денис Масліков заявив, що після прийнятих учасниками кіноіндустрії рішень в Україні остаточне слово залишається за Американською кіноакадемією: «Має відбутися легітимна процедура визначення «прав» на Український Оскарівський комітет».

 

«Телекритика»

Фото - кадр зі стрічки

 

Главное в разделе

Бизнес

Валерий Вареница рассказал как на Плюсах изменятся цены на телерекламу в следующем году

Общество

Канал «Украина» объявил кастинг на шоу по формату The Brain

Популярное на ТелекритикеБизнес

Валерий Вареница рассказал как на Плюсах изменятся цены на телерекламу в следующем году

Бизнес

Конференция «Медиаправо 2018»: практика применения языковых квот на телевидении и предвыборные законодательные медиаинициативы

Бизнес

Нацсовет проверит новый телеканал Мураева из-за самовольного изменения логотипа, формата и программной концепции

Общество

Канал «Украина» объявил кастинг на шоу по формату The Brain