ТЕЛЕКРИТИКА

НРКУ через нестачу фінансування змушена скоротити обсяги мовлення радіо «Промінь» і «Культура» до 11 годин на добу

Національна радіокомпанія України скорочує обсяги мовлення другої і третьої програм «Українського радіо» (радіо «Промінь» і «Культура») через нестачу фінансування до 11 годин на добу. Про це в інтерв'ю «Телекритиці» повідомив заступник генерального директора НРКУ з питань розвитку мереж радіомовлення Валерій Юрченко, коментуючи відкритий лист колективу радіо «Промінь» щодо скорочення видатків на трансляцію «Променя».

 

«На цей рік ми отримали 35 млн гривень на всю трансляцію всіх програм НРКУ. Цієї суми недостатньо, тому ми змушені були скоротити трансляцію, в порівнянні з минулим роком, як Першої програми Українського радіо, так і другої ("Промінь"), і третьої ("Культура")», - розповів пан Юрченко.

 

Що стосується Першої програми (УР-1), то скорочено її обсяги мовлення на середніх хвилях з 18 годин до 14 годин на добу; в УКХ-діапазоні з 18 годин до 16 годин на добу. Також узагалі припинено мовлення УР-1 в УКХ-діапазоні в тих населених пунктах, де НРКУ отримала ліцензії на мовлення в ФМ-діапазоні. «Єдине, що ми не скорочували, - це мовлення Першої програми в ФМ-діапазоні (обсяги мовлення залежно від ліцензій становлять від 20 до 24 годин на добу)», - зауважив пан Юрченко.

 

Що стосується радіо «Промінь» і «Культура», то наразі вони поширюється ефірним способом тільки в УКХ-діапазоні. Обсяги їхнього мовлення теж скорочено. «Ми скоротили мовлення "Променя" з 18 годин до 11 годин на добу, і з 12 березня ми будемо скорочувати й "Культуру" до 11 годин на добу», - повідомив пан Юрченко. Однак про повне вимкнення «Променя» і «Культури» не йдеться, наголосив він.

 

11 березня НРКУ отримала наказ від Міністерства фінансів і Державного комітету телебачення і радіомовлення про скорочення видатків на трансляцію програм НРКУ ще на 1 млн грн - до 34 млн грн на рік на всю трансляцію. «І от що зараз скорочувати - ми просто вже не знаємо. Очевидно, це торкнеться Першого каналу в УКХ-діапазоні», - припускає заступник гендиректора.

 

За його словами, НРКУ звернулася з листом до Кабінету Міністрів про те, що скорочення видатків є неприпустимим. «Є інформація, що нам обіцяють якесь збільшення видатків. Якщо збільшення відбудеться, то ми повернемо мовлення до попередніх обсягів», - додав він.

 

Нагадаємо, 6 березня колектив радіо «Промінь» (друга програма Національної радіокомпанії України) поширив відкритий лист, у якому заявив про критичну ситуацію, що сталася з поширенням сигналу радіостанції, і попросив Кабінет Міністрів, Держкомтелерадіо та Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики пояснити причини таких скорочень і зупинити подібну практику, що шкодить, на їх думку, інформаційній безпеці України.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Популярное на ТелекритикеБизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Дуся

Сушко написала прощальный пост

Бизнес

Кредиторы выставили каналу группы «Интер» счет на 282 млн гривен