ТЕЛЕКРИТИКА

Скасування рішення про УПП: кабельники та аналогові телеканали – за, цифрові мовники – проти

6 листопада Нацрада розглядатиме питання про скасування рішення № 1260 про затвердження Правил формування програмної послуги, яким до УПП були внесені цифрові канали. «Телекритика» зібрала думки індустрії з цього приводу


Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 6 листопада планує розглянути питання про визнання таким, що втратило чинність, рішення Національної ради від 29.08.2012 № 1260 про затвердження Правил формування програмної послуги в пакетах програм провайдера програмної послуги, яким до універсальної програмної послуги (УПП) були включені телеканали, що мають ліцензії на цифрове ефірне мовлення. Відтак, склад УПП розширився до понад 32 каналів.

 

Нагадаємо, розширення УПП відбулося з кількох спроб. 11 липня 2012 року Нацрада включила додатково до УПП телеканали, які здійснюють мовлення в стандарті DVB-T2 відповідно до ліцензій в мультиплексах МХ-1, 2, 3, 5. Але через півтора місяці, 29 серпня 2012 року, регулятор скасував це рішення і затвердив новий документ - «Правила формування програмної послуги в пакетах програм провайдера програмної послуги». У ньому йшлося, що провайдери мають формувати програмну послугу відповідно до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, що до УПП мають входити всі телеканали, які здійснюють наземне ефірне мовлення, і що в перехідний період від аналогового до цифрового мовлення склад УПП включає програми телерадіоорганізацій, які здійснюють аналогове та/або цифрове мовлення.

 

24 вересня 2012 року Мін'юст зареєстрував цей документ, попри те, що кабельники та супутникові канали просили цього не робити, вважаючи ухвалені Нацрадою нововведення дискримінаційними. Як приймалося рішення Нацради № 1260, детально аналізував на «Телекритиці» медіаюрист Юрій Крайняк (читайте тут, тут і тут).

 

Новий склад Нацради, зважаючи на неодноразові звернення індустрії, вирішив переглянути це питання. 25 вересня регулятор виніс на громадське обговорення питання щодо скасування Правил формування програмної послуги. Річ у тім, що до Нацради надійшло звернення Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва про необхідність перегляду рішення Нацради № 1260. Це відомство опрацювало звернення Асоціації правовласників і постачальників контенту, Незалежної асоціації телерадіомовників, «Телекомунікаційної палати України», телеканалу новин «24» і ТОВ «Телеодин», які звертали увагу на проблемні питання з рішенням Нацради про Правила формування програмної послуги.

 

«За результатами опрацювання Держслужбою встановлено кілька фактів, на підставі яких вона пропонує скасувати рішення Національної ради № 1260», - повідомив голова Нацради Юрій Артеменко. Громадська рада при Нацраді також підтримала скасування рішення про УПП.

 

Втім, є й противники такого кроку. Зокрема, Нацрада отримала лист ТРК «Україна», яка вважала неправильним скасування Правил формування програмної послуги.

 

Зважаючи на дискутивність питання про скасування рішення Нацради № 1260, «Телекритика» зібрала думки якомога більшої кількості зацікавлених представників галузі (ми також очікуємо на відповіді телеканалу «Інтер», ICTV, холдингу «Медіа Група Україна»).

 

 

Юрій Артеменко, голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення:

 

- Я буду голосувати за відміну рішення № 1260, базуючись на кількох позиціях.

 

По-перше, якою має бути універсальна програмна послуга чітко виписано в законі. На мій погляд, попередній склад Національної ради перевищив повноваження, трактуючи по-своєму пряму норму чинного закону.

 

По-друге, скасування попереднього рішення про УПП не нашкодить глядачам тому, що з неї будуть вилучені насамперед ті канали, які створювалися «під цифровий конкурс» або не є рейтинговими. Ті канали, які є популярними серед глядачів, кабельні провайдери точно будуть транслювати у своїй мережі, щоби глядач отримав якісний, гарний пакет телепрограм.

 

По-третє, зменшення кількості каналів в УПП, безумовно, сприятиме розвитку кабельних провайдерів і убезпечить від безпідставного втручання державних органів у їхню діяльність. Це - шлях до дерегуляції. Взагалі-то моя позиція та позиція багатьох членів Нацради полягає в тому, що в новому законопроекті про телебачення і радіомовлення, який ми зараз готуємо, має бути виписана норма про те, що до складу УПП мають входити лише державні, комунальні, суспільні та громадські телеканали. Всі інші комерційні канали, внесення їх до тих чи інших пакетів програм - це питання бізнесових відносин між кабельним оператором і телевізійним каналом.

 

Під час громадського обговорення, позицію про скасування попереднього рішення по УПП підтримала «Телекомунікаційна палата України», «Укртелемережа», яка об`єднує кілька сотень кабельних операторів, СКТУ, ВАОКТТМ, АППК, місцеві мовники і значна кількість телекомпаній, які мають ліцензії на супутникове мовлення, а також група каналів «1+1 медіа» та інші.

 

До того ж, з цього приводу до нас звернулося Держпідприємництво. На їхній погляд, це полегшить умови ведення бізнесу, створить рівні умови і відновить справедливість.

 

 

Олександр Ткаченко, генеральний директор групи «1+1 медіа» (телеканали «1+1» і ТЕТ і раніше входили до складу УПП як аналогові загальнонаціональні канали, телеканал «2+2» увійшов до УПП, придбавши компанію «Рєал Істейт-ТВ», що має місце в мультиплексі МХ-3):

 

- Мы считаем, что это решение уже давно должно было бы быть принято. По сути, это одно из проявлений люстрации и отмена действия решения времен Януковича, которое принималась специально для того, чтобы обеспечить присутствие «избранных» каналов в кабельных сетях. По сути, вместо рыночных условий, навязывалось администрирование ТВ-пространства в коммерческих интересах тех, кто был при власти. Сокращение УПУ до 16-ти каналов будет способствовать более здоровой конкуренции среди нишевых каналов, когда им придется инвестировать в контент для того, чтобы заинтересовать операторов. Модель такой конкуренции существует во всех цивилизованных странах.

 

 

Телеканал «Еспресо-TV» (увійшов до УПП, придбавши компанію «Голдберрі», що має місце в мультиплексі МХ-3):

 

- За законом скасування рішення № 1260 не може вплинути на склад універсальної програмної послуги. Існує чітка норма за якою до складу УПП входять всі мовники, що здійснюють ефірне мовлення на території розташування відповідної кабельної мережі, за винятком випадків застосування абонентом індивідуальних приймальних приладів або систем. Іншими словами, до складу УПП входить будь-який мовник програми якого можуть бути отримані з ефіру, за виключенням супутникового мовлення. Рішення № 1260 не змінювало це правило і не доповнювало його. Наскільки нам відомо, воно навіть було предметом судового оскарження. І суди його визнали законним. Відтак, всі цифрові канали так само, як і аналогові, мають міститися в УПП, якщо вони здійснюють мовлення в ефірі.

 

З іншого боку, ми вважаємо, що нинішній спосіб формування УПП є недосконалим. І вочевидь було б логічним залишити в ньому лише програми каналів суспільного мовлення.

 

 

Телеканал Xsport (увійшов до УПП, маючи місце в мультиплексі МХ-3):

 

- Канал XSPORT є соціально-орієнтованим мовником, що надає можливість українським глядачам щодня безкоштовно отримувати найсвіжішу та найактуальнішу спортивну інформацію. Основою мовлення телеканалу є популяризація здорового способу життя, інформування глядачів про спортивні події в Україні та світі, трансляції спорту високих досягнень та показ змагань за участю українських спортсменів. XSPORT наразі є єдиним спортивним каналом із вітчизняних мовників, що пропонує українцям мікс із різних видів спорту. Є ймовірність, що через скасування рішення №1260 від 29 серпня 2012 року й відміну розширеної універсальної програмної послуги постраждають глядачі каналу XSPORT, а це кількамільйонна телеаудиторія, що буде позбавлена можливості отримувати якісний контент спортивного спрямування на безплатній основі. Причини подібної ініціативи для каналу залишаються незрозумілими. Складно зрозуміти, хто виграє через таке рішення.

 

Процес обговорення має непрозорий характер, адже дискусія проводиться без участі каналу XSPORT. Про те, що наразі відбувається обговорення можливого скасування розширеної універсальної послуги, канал дізнався із засобів масової інформації.

 

 

Телеканал «112 Україна» (увійшов до УПП, придбавши чотири компанії, що мають місця в регіональному мультиплексі МХ-5, а разом утворюють фактично загальнонаціональну мережу):

 

- Наше ставлення до скасування рішення Нацради досить стримане, і на це є причини.

Не є таємницею те, що телеканал «112 Україна» - це, по суті, група компаній, що поєднана спільною діяльністю для виконання головної мети - повідомлення суспільству повних, актуальних та достовірних новин.

 

Ми - інформаційний канал, телеканал новин, а новина, як й інформація, цінується тільки тоді, коли вона своєчасно повідомлена користувачу, суспільству.

 

У складі телеканалу є компанії, які здійснюють цифрове мовлення. Ми зацікавлені у тому, щоб ці компанії могли повідомляти новини якомога більшій кількості телеглядачів як власними силами, так і завдяки ретрансляції сигналу провайдерами. Вважаємо, що повідомлення актуальних та достовірних новин у час військової агресії проти нашої держави - це абсолютна потреба нашого суспільства. Наразі завдяки наявності УПП у наших компаній є ця можливість, адже провайдери здійснюють ретрансляцію їхніх програм без додаткових умов.

 

Ми не надавали своїх пропозицій Нараді під час громадського обговорення. Громадська рада при Національній раді з цього приводу визначилась досить однозначно; це свідчить про певну підтримку цього рішення медіаринком. Крім того, ми вважаємо, що зайва критика дій Нацради в умовах постреволюційного суспільства може лише завадити її діяльності, навіть якщо ця критика спрямована на окремі ініціативи.

 

На наш погляд, новий склад Нацради є висококваліфікованим та професійним, тому ми сподіваємося на те, що її рішення будуть зваженими, а питання допомоги інформаційним телеканалам у розповсюдженні новин в умовах військової агресії стоятиме на першому місці.

 

Тоді питання наявності чи відсутності нашого телеканалу в УПП для нас буде вже не таким актуальним.

 

 

«Телекомунікаційна палата України» (членом асоціації є найбільший провайдер кабельного телебачення - «Воля-кабель»):

 

- Национальный совет по телевидению и радиовещанию на ближайшем заседании планирует рассмотреть вопрос об отмене решения №1260 от 29.08.2012., которым утверждены Правила формирования программной услуги.

 

В указанном документе речь идет о требованиях к провайдерам программной услуги включать в пакеты, в частности, все программы, которые распространяются в эфире, в т.ч. в цифровом формате, а это порядка 32 программ.

 

Позиция Телекоммуникационной палате Украины с самого начала была неизменной и заключалась в том, что принятие Правил формирования программной услуги выходит за рамки полномочий регулятора и не создает для провайдеров правовых последствий.

 

Действующая редакция Закона Украины «О телевидении и радиовещании» четко указывает, что провайдер обязан обеспечить абонентам возможности просмотра пакета программ в составе программ телерадиоорганизаций, которые в соответствии с лицензиями осуществляют наземное эфирное вещание на территории расположения соответствующей многоканальной телесети, за исключением случаев применения абонентами индивидуальных приемных устройств или систем.

 

Т.о. для включения в пакеты провайдеров всех эфирных программа вне зависимости от используемой технологии (а значит и распространяемых в цифровом формате открытым способом), достаточно действующего Закона. Важно отметить, что норма закона содержит исключение в отношении программ, для приема которых необходимы специальные приемные устройства или системы, что означает наличие системы кодирования программы.

 

Таким образом, в силу прямой нормы законодательства о телевидении, провайдер программной услуги не обязан транслировать те программы, сигнал которых закодирован и требует индивидуального декодирующего устройства.

 

Напомним, что в соответствии с решением Национального совета ООО «Зеонбуд» обязан снять кодировку со всех программ, но пока это решение выполнено им лишь частично и раскодирован сигнал лишь 20 популярных программ, которые и следует считать обязательными.

 

Таким образом, отмена решения, принятого в нарушение действующего законодательства является обязанностью, а не правом регулятора, как впрочем также и соблюдение провайдерами нормы закона об обязательности в пакетах всех программ, распространяемых в эфире открытым способом вне зависимости от формата (аналоговый или цифровой).

 

 

Громадська рада при Нацраді (рішення № 1):

 

- Громадська рада при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні розглянула звернення Асоціації правовласників та постачальників контенту щодо скасування рішення Національної ради про додаткове долучення до програм універсальної програмної послуг програм, що мають ліцензію на багатоканальне телебачення та які здійснюють цифрове мовлення на території розташування відповідної багатоканальної телемережі.

 

За результатами розгляду, Громадська рада підтримує ініціативу асоціацій провайдерів програмної послуги  про скасування рішення Національної раlди від 29.08.2012р. №1260 «Про затвердження Правил формування програмної послуги в пакетах програм провайдера програмної послуги» (далі Рішення), та звертається до Національної ради з пропозицією включити до Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Національної ради на 2014 рік  питання про скасування (або втрати чинності) Рішення і(або) його державної реєстрації, виходячи з такого:

 

Національна рада відповідно до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» не наділена повноваженнями затверджувати будь-які правила формування програмної послуги в пакетах програм провайдера програмної послуги, що свідчить про незаконне втручання  органів державної влади в господарчу діяльність провайдерів програмної послуги.

 

Отже, Рішення було прийнято з перевищенням повноважень Національної ради, всупереч ст.1 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

 

Рішення було прийнято з метою додаткового включення до універсальної програмної послуги програм телерадіоорганізацій, які здійснюють телемовлення у цифровому стандарті  DVB-T2. Так,  п.5 Правил встановлено, що «у перехідний період від аналогового до цифрового формату мовлення склад універсальної програмної послуги включає програми телерадіоорганізацій, які здійснюють аналогове та/або цифрове мовлення на території розташування відповідної багатоканальної телемережі».

 

Обов'язкове забезпечення абонентам можливості перегляду пакету програм універсальної програмної послуги провайдерами програмної послуги передбачено частиною дев'ятою статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Відповідно до ст.1 цього ж Закону, УПП - це обов'язкове забезпечення абонентам можливості перегляду пакета програм у складі програм телерадіоорганізацій, які відповідно до ліцензій здійснюють наземне ефірне мовлення на території розташування відповідної багатоканальної телемережі, за винятком випадків застосування абонентами індивідуальних приймальних приладів або систем.

 

По-перше, всі телерадіоорганізації, що мовлять в DVB-T2, отримали ліцензії Нацради не на ефірне мовлення, як зазначено у ст.1 Закону. Натомість в ліцензіях цих телерадіоорганізацій  визначений тип мовлення - «багатоканальне телебачення». Телерадіоорганізації, що мовлять в DVB-T2, отримали ліцензії Нацради не на ефірне мовлення, як зазначено у ст.1 Закону. Натомість в ліцензіях цих телерадіоорганізацій  визначений тип мовлення - «багатоканальне телебачення», отже такі програми не можуть бути включені до обов'язкової ретрансляції провайдерами програмної послуги.

 

По-друге, програми DVB-T2 приймаються абонентами за допомогою індивідуальних приймальних приладів або систем і не можуть входити до складу УПП. Як відомо, технічна реалізація Рішення можлива виключно за допомогою індивідуальних приймальних приладів - цифрових тюнерів DVB-T2, які повинні придбати абоненти.

 

Негативними наслідками Рішення стало спотворення конкуренції серед вітчизняних мовників, монополізація телеінформаційного простору та обмеження свободи підприємницької діяльності провайдерів програмної послуги.

 

 

Ольга Большакова, Незалежна асоціація телерадіомовників (об'єднання регіональних телерадіокомпаній; позиція Ольги висловлена як окрема думка члена Громадської ради при Нацраді):

 

- В цілому підтримуючи пропозиції асоціацій провайдерів програмної послуги щодо дерегулювання ринку, не можу погодитись із наведеною ними аргументацією та висновками.

 

Дійсно, існують певні розбіжності між термінологією Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (далі - Закон): «ефірне мовлення", "багатоканальне мовлення", «ефірне мовлення  на  каналі  мовлення багатоканальної ефірної телемережі»  та термінологією, яка застосовувалась Національною радою при ліцензуванні цифрового телебачення: «мовлення на каналі (програмі) мовлення багатоканальних телемереж». Ці розбіжності викликані тим, що Національна рада не дотримувалась Закону при проведенні конкурсів на цифрове мовлення та видачі ліцензій за його результатами.

 

Проте, це не повинно впливати на тлумачення положень Закону, які регулюють універсальну програмну послугу (далі - УПП). У глосарії законодавець чітко зазначив, що метою УПП є «обов'язкове забезпечення абонентам можливості перегляду пакета програм у складі програм телерадіоорганізацій, які відповідно до ліцензій здійснюють наземне ефірне мовлення на території розташування відповідної багатоканальної телемережі, за винятком випадків застосування абонентами індивідуальних приймальних приладів або систем».

 

Ефірне мовлення на каналах мовлення багатоканальних ефірних телемереж, яке на сьогодні здійснюють телерадіоорганізації є наземним, отже вони мають включатися до УПП. В ліцензіях провайдера програмної послуги ТОВ «Зеонбуд» та в ліцензіях телерадіоорганізацій зазначено, що «умови розповсюдження програм - у відкритому вигляді». Таким чином, вони повинні прийматися абонентами, які мають сучасні телевізори без застосування індивідуальних приймальних приладів або систем, а отже на них не поширюється виключення із УПП. У разі, якщо будуть видані ліцензії на програми платного телебачення, які поширюватимуться у закритому (кодованому) вигляді на законних підставах, то саме такі програми не включатимуться до складу УПП.

 

В той же час, з огляду на складну ситуацію, що утворилась на ринку програмних послуг України внаслідок перенесення строків виключення аналогового телебачення на невизначений термін, в цілому підтримую ініціативу про внесення змін до рішення Національної ради від 29.08.2012р. №1260 «Про затвердження Правил формування програмної послуги в пакетах програм провайдера програмної послуги» (далі Рішення), виходячи з наступного:

 

Пунктом 5 Правил формування програмної послуги в пакетах програм провайдера програмної послуги (далі - Правила), затверджених Рішенням, встановлено, що «У перехідний період від аналогового до цифрового формату мовлення склад універсальної програмної послуги включає програми телерадіоорганізацій, які здійснюють аналогове та/або цифрове мовлення на території розташування відповідної багатоканальної телемережі».

 

На момент, коли Національна рада приймала Рішення, передбачалось, що перехідний період триватиме 1-1,5 роки, отже такий обов'язок не повинен був стати надмірним навантаженням для провайдерів програмної послуги. Також, Національна рада не взяла до уваги, фактичне дублювання програм телерадіоорганізацій, які здійснюють паралельне мовлення в аналоговому та цифрових стандартах, і системні порушення програмних концепцій новоствореними телерадіоорганізаціями, які вперше увійшли на ринок телебачення із ліцензіями на цифрове мовлення.

 

Вважаю, що покладання на провайдерів програмної послуги обов'язку щодо трансляції у складі універсальної програмної послуги програм цифрового телебачення на період до відключення аналогового телебачення не відповідає суспільним інтересам, з наступних причин:

 

1. Переважна більшість суспільно важливої інформації, що міститься у програмах цифрового телебачення, поширюється телерадіоорганізаціями, які водночас мають ліцензію на аналогове телебачення, а отже доступ до їх програм дублюється для однієї і тієї ж самої аудиторії.

 

2. Програми цифрового телебачення, які поширюються новоствореними телерадіоорганізаціями і не транслюються в аналоговому стандарті, переважно мають розважальний характер і не містять суспільно важливої інформації.

 

3. Через перевантаження цими програмами телемереж із невеликим ресурсом, надання ними програмних послуг стає збитковим і їх провайдери відмовляються від розвитку телемереж чи, навіть, припиняють діяльність. З огляду на те, що телемережі з невеликим ресурсом здебільшого створювались у невеликих населених пунктах або в регіонах із депресивною економікою, їх абоненти не мають фінансової можливості оплачувати програмні послуги сучасних телемереж із значним ресурсом, який дозволяє розміщувати універсальну програмну послугу в повному обсязі (із включенням програм цифрового телебачення), а отже втрачають доступ до інформації, оскільки нові телемережі на їх території не створюються.

 

Таким чином, включення програм, що поширюються у цифрових багатоканальних телемережах до складу універсальної програмної послуги не відповідає принципу ефективності регуляторної політики, оскільки не забезпечує досягнення внаслідок дії регуляторного акта максимально можливих позитивних результатів за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів суб'єктів господарювання та громадян.

 

У зв'язку з викладеним вище, вважаю за доцільне сприяти відновленню і розвитку ринку програмних послуг та внести зміни до пункту 5 Правил, шляхом викладення його у наступній редакції: «5. Програми телерадіоорганізацій, які здійснюють цифрове мовлення на території розташування відповідної багатоканальної телемережі, включаються до складу універсальної програмної послуги після відключення аналогового мовлення на відповідній території».

 

 

Члени робочої групи з проблемних питань діяльності провайдерів програмної послуги при Нацраді, представники індустрії провайдерів:

 

- Общественные организации в сфере платного телевидения возмущены подачей информации сайта «Сегодня» о возможной отмене незаконного решения Нацсовета по телевидению и радиовещанию № 1260, которым были утверждены Правила формирования программной услуги для провайдеров программной услуги.

 

Считаем этот материал заказным и направленным на то, чтобы настроить общественное мнение против нового состава регулятора, который стремится упростить регулирование телевизионной отрасли и разрушить монополию украинских олигархических холдингов в телеинформационном пространстве.

 

Заголовок статьи вводит в заблуждение ее читателей, утверждая, что «Нацрада планирует сократить число бесплатных каналов». При этом автор статьи не уточнил, где эти каналы «бесплатно раздаются». Можно предположить, что имелось в виду бесплатное эфирное вещание украинских общенациональных каналов, которые граждане могут принимать при помощи домашних антенн или цифровое эфирное вещание в стандарте DVBT 2, для приема которого необходимо приобрести цифровую приставку.

 

Как эксперты индустрии платного ТВ утверждаем, что возможное решение Нацсовета, рассмотрение которого запланировано на 6 ноября, никаким образом не затронет права граждан на получение бесплатного доступа к общенациональным телеканалам, которые распространяются эфирным способом.

 

Речь идет не о сокращении бесплатных телевизионных каналов, как это указано в статье «Сегодня», а об отмене незаконного решения предыдущего состава Нацсовета, которое устанавливало для всех операторов кабельного телевидения Украины не предусмотренные законодательством Украины обязательства включить во все пакеты программ  32  украинских телеканала цифрового провайдера «Зеонбуд», собственники которого до сих пор являются неизвестными лицами и прячутся за вывесками офшорных компаний.

 

Решение регулятора 1260, принятое Национальным советом в 2012 году, ограничило  свободу предпринимательской деятельности в сфере телевидения и возможности учитывать интересы зрителя при формировании пакетов программ операторов кабельного ТВ, а также исказило конкурентную среду для украинских спутниковых телеканалов. Операторы  были вынуждены тратить значительные средства на доставку абонентам абсурдных каналов-пустышек о роскошной жизни, погоде, банковской деятельности, обогащая рекламные бюджеты дельцов, близких к предыдущей власти. Единственным «достоинством»  этих телеканалов было лишь то, что их неизвестные владельцы смогли выиграть конкурсы Нацсовета и получить лицензии под телепроекты, которые были мало привлекательны с  точки зрения зрителя и со стороны общественного интереса.

 

Убеждены, что отмена незаконного решения 1260 послужит хорошим примером сотрудничества гражданского общества и институтов государственной власти, а также станет хорошим уроком для компаний-монополистов, которые преследуют узкокорпоративные цели, игнорируя интересы зрителей и всех остальных участников рынка.

 

Уверены, что телеканалы, которые востребованы зрителями, сохранят свою аудиторию в кабельных сетях Украины и не пострадают вследствие возможных решений регулятора.

 

Фото - yak-prosto.com

Главное в разделе

Бизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Популярное на ТелекритикеБизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Дуся

Сушко написала прощальный пост

Бизнес

Кредиторы выставили каналу группы «Интер» счет на 282 млн гривен