ТЕЛЕКРИТИКА

«Коммерсантъ-Україна» закрили через спроби цензури з боку російських видавців

Український «Коммерсантъ» закрили не з економічних причин, а через спроби цензури російських видавців. Про це «Телекритиці» повідомили кілька джерел у редакції.

 

«Справа точно не в грошах - нам у цьому місяці навіть зарплату підняли на 10%, - розповіло одне з джерел. - Можливо, це пов'язано з російсько-українськими подіями. У росіян інша точка зору на них».

 

Інше джерело розповіло, що вчора стався конфлікт з російськими видавцями щодо центрального матеріалу першої шпальти. Українська редакція підготувала матеріал про російсько-українські події, у якому зібрала заяви Андрія Парубія, адмірала Ігоря Тенюха, російського Міноборони, віце-адмірала Ігоря Кабаненка і незалежних експертів. Росіяни, подивившись на матеріал, наказали знімати його і замість цього ставити російський текст, що вийшов у сьогоднішньому номері на першій шпальті. Українська редакція спершу поставила російський текст, а потім вирішила цього не робити і не випускати номер узагалі.

 

«І сьогодні зранку ми побачили заяву Філенкова», - розповіло джерело. Фактично співробітники «Коммерсанта» дізналися про закриття газети з інтернету.

 

Один з колишніх співробітників «Коммерсанта» повідомив «Телекритиці», що раніше ніколи не траплялося втручання російських видавців у контент українського видання.

 

Головний редактор газети Валерій Калниш утримався від коментарів. «Для мене це було несподіваним», - лише сказав він.

 

Зв'язатися з генеральним директором українського «Коммерсанта» Андрієм Гоголєвим не вдається - у його телефоні вмикається автовідповідач.

 

Нагадаємо, зранку 13 березня генеральний директор російського видавничого дому «Коммерсанть» Павло Філенков повідомив про закриття газети «Коммерсантъ-Украина». Він пояснив це економічними причинами.

 

Газета видавалася з літа 2005 року.

 

 

 

Колектив «Коммерсантъ-Украина» 13 березня. Фото - Сергія Горбачова

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Популярное на ТелекритикеБизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Дуся

Сушко написала прощальный пост

Дуся

Лигачева, не церемонясь, уволила журналистку после 8 лет работы. Последняя указала на попытки цензуры и «психологический прессинг»