ТЕЛЕКРИТИКА

Індія не зважає на викуплені іноземцями світові права трансляцій змагань

Верховний суд Індії наказав приватному каналу “Тен спортс” поділитися з державним телебаченням “Дурдаршан” трансляцією продовження чемпіонату з крікету між Індією і Пакистаном. Постанова означає, що п”ятиденні змагання з крікету бачитимуть 80% національної аудиторії. Мільйони глядачів у малих містах і селах бачили перший матч, який держТБ показало за рішенням суду.

У 1989 році Індія перемогла Пакистан на змаганнях з крікету, тому цьогорічний поєдинок викликає значний інтерес уболівальників, які заради них навіть припиняють роботу.

“Тен спортс”, штаб-квартира якого розташована у Дубаї, а в Індії його показують тільки у кабелі, був змушений підкоритися постанові суду про трансляцію першого матчу в пакистанському місті Карачі. В останню хвилину канал дав згоду на передачу сигналу і розміщення логотипу й реклами “Дурдаршану”.

Але “Тен спортс” подав апеляцію до Верховного суду Індії, аргументуючи тим, що заплатив величезну сумму грошей за ексклюзивні права на ці змагання. Вони були придбані у 2002 році на всесвітньому аукціоні й жодної угоди про передачу прав індійській “Дурдаршан” немає.

Розглянувши апеляцію, Верховний суд Індії постановив стягнути з державного телебачення 100 мільйонів рупій (2,2 мільйона доларів) за те, що воно під час матчу з Карачі не показувало логотип “Тен спортс”. Це було наказано робити і в наступних трансляціях.

Війна між арабськими та індійськими телевізійниками спалахнула не на жарт. Позаминулого тижня “Тен спортс” спробував вимагати від індійських операторів кабельного телебачення більшої оплати за сигнал разом з такими спортивними грандами, як І-Ес-Пі-Ен і “Стар спортс”. Однак оператори “Хезвей” і “Ін-кейбл-нет” відповіли, що “Тен спортс” є молодим каналом, в нього набагато нижчі рейтинги, ніж у визнаних лідерів, тому він не заслуговує на аналогічні виплати.

Віктор Коваленко, за матеріалами “Франс прес”, для "Телекритики"

Главное в разделе

Дуся

«Оля теперь вертушка». После травмы ведущей, проект «Оля» может остаться без Фреймут

Дуся

Новый ведущий «Орла и решки» появится в воскресном выпуске

Популярное на ТелекритикеДуся

«Оля теперь вертушка». После травмы ведущей, проект «Оля» может остаться без Фреймут

Дуся

Новый ведущий «Орла и решки» появится в воскресном выпуске

Культура

Турецкий телефеномен на «1+1»: как воссоздавали «великолепный» XVII век

Культура

Феномен «Телохранителя»: как незамысловатый сериал побил рейтинговый рекорд