ТЕЛЕКРИТИКА

У США почалася кампанія проти сховища ядерних відходів

Опоненти планів президента США Джорджа Буша побудувати постійне сховище ядерних відходів в штаті Невада у своїй першій телевізійній рекламі застерегли америкаців, що цей проект призведе до техногенних інцидентів і стане мішенню для терористів.


У 30-секундному відеоролику, трансльованому минулого тижня, показано численні вантажівки з ядерними відходами, які їдуть по автотрассі, а за кадром чути голос диктора: “Побудова сховища відходів означає, що відтепер ці вантажівки приїдуть прямо у ті міста, де ви живете. Ядерні інциденти – невідворотні. А запобігти атакам терористів буде ще більш складно, ніж колись. Тільки Сенат може зупинити це. Зателефонуй своєму сенатору зараз!”

Як повідомило агентство “Рейтер”, ролик показали в день пікетування Капітолію антиядерними активістами. А пікети з”явилися у Вашингтоні після публічної заяви лоббістів проекту про те, що вони упевнені, що конгрессмени схвалять проект спорудження сховища, яке планується спорудити до 2010 року. За кілька наступних місяців Палата і Сенат повинні вирішити - чи скасувати вето губернатора Невади Кенні Гвіна на побудову постійнодіючого сховища ядерних відходів у гірському масиві Юкка. "Після десятків років наукових досліджень і мільярдів долларів, витрачених на це, прийшов час, щоб федеральний уряд виконав свої обіцянки про безпечне зберігання ядерних відходів США”, заявив журналістам керівник енергетичного комітету Палати представників, республіканець Джо Бартон.

Активісти сотень природохоронних організацій США висловили жаль, що їм не вдасться запобігти схваленню проекту у керованій республіканцями Палаті представників. Але вони хочуть зупинити проект під час розгляду в Сенаті, де домінують члени Демократичної партії. Щоб схвалити законопроект, потрібна згода простої більшості обох палат парламенту США.

"Це не лише проблема штату Невада. Це – проблема всієї країни!" заявив перед пікетниками сенатор від демократів Гаррі Рейд. Перш за все він сказав, що по всій Америці прокотиться хвиля телевізійної антиреклами ядерного сховища. А губернатор Невади Кенні Гвіна повідомив, що його штат не пожалкує витратити на такі ролики близько 10 мільйонів доларів.

Главное в разделе

Дуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»