ТЕЛЕКРИТИКА

Віртуальні новини – цілком реально

В „Інтерньюз-Україна” стартував проект обміну регіональними новинами „Віртуальна Агенція Новин”. Чому віртуальна? Тому що новини самі по собі будуть абсолютно реальними, а от спосіб їхнього виробництва дещо відрізнятиметься від звичайних агенцій. Кореспондентами тут працюють не „особи з диктофонами чи фотоапаратами, які постійно щось запитують”, а цілі радіостанції та телекомпанії.


А в результаті отримуємо ТАКУ стрічку новин, якої ще ні в кого в цій країні не було. Жодна агенція в Києві не буде оплачувати роботу, скажімо, 10 кореспондентів в Одесі, Харкові, Тернополі і в інших регіонах. Інтерньюз теж не буде, але з інших причин. Партнери проекту - місцеві електронні ЗМІ - вже мають свій штат журналістів, а, значить, є можливість використовувати зібрану ними інформацію на користь всіх учасників проекту.

З 19 по 23 листопада в Інтерньюзі зібралися на семінар шеф-редактори та системні адміністратори 15 регіональних теле- і радіокомпаній. Саме вони будуть першими учасниками проекту, саме на них покладаються великі надії. Ці компанії отримали від Інтерньюзу комп’ютерну програму „Фабрика Новин”, яка дозволяє значним чином покращити і систематизувати процес виробництва новин. Подібні програми, так званий „віртуальний ньюзрум”, є на закордонних телекомпаніях. Але для наших ЗМІ вони у більшості недоступні, адже коштують в середньому пару-трійку сотень тисяч умовних одиниць. Партнери Інтерньюзу, звичайно, отримали цей продукт безкоштовно.

На семінарі дуже детально розглядалися всі ланки проекту обміну новинами, робота з програмою „Фабрика Новин”, її використання, особливості, переваги тощо. А переваг багато:

- працюючи в „Фабриці”, кожен учасник процесу створення новин може побачити, в якому стані випуск зараз – в будь-який момент;

- кожен точно знає свої завдання і може виконувати тільки їх;

- шеф-редактор може зі свого робочого місця контролювати діяльність всіх журналістів, які працюють за іншими комп’ютерами.

- зникає проблема папірців: „тут читати, тут не читати...”;

- відсилаючи новини в Центр обробки новин, що базується в Інтерньюзі, можна обмінюватися інформацією і досвідом зі своїми колегами з інших міст, а, значить, робити свої новини більш змістовними, більш якісними.

Проект передбачає створення інформаційної інтернет – сторінки, повний доступ до якої матимуть лише учасники проекту обміну новинами. Цей ресурс, на думку організаторів, може стати першим в Україні повноцінним джерелом, в якому буде представлена повна інформаційна картина життя регіонів.

Главное в разделе

Бизнес

Телерейтинги: Оля, прощай, Оля, прости

Дуся

У Вишнякова и Сахневич появились взаимные чувства

Популярное на ТелекритикеБизнес

Телерейтинги: Оля, прощай, Оля, прости

Дуся

У Вишнякова и Сахневич появились взаимные чувства

Дуся

Проголосуй за голливудских звезд в украинских блокбастерах

Культура

Феномен «Телохранителя»: как незамысловатый сериал побил рейтинговый рекорд